Zbiorniki na deszczówkę do budynku jednorodzinnego – który zakupić?

Nagromadzanie wody deszczowej to nie tylko nowa moda, lecz też metoda na zredukowanie rachunków.
Pojemny zbiornik na deszczówkę jest niezwykle pomocny w trakcie nawadniania ogródka albo spłukiwania ustępu.

zbiornik na deszczówkę
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
izolacja
Autor: home&you
Źródło: home&you
Atrakcyjna cena powoduje, iż Polacy coraz to entuzjastyczniej zastanawiają się nad kupnem tego rodzaju instalacji oraz podłączenia jej pod rynny w mieszkaniu.

Nie czekaj – jeśli przypadły Ci do gustu ciekawe treści, to kliknij w poniższy link i czytaj tutaj więcej (https://www.lazzonigroup.pl/serwis.html) nowy tekst.

Zbiorniki na deszczówkę można podzielić na dwa typy: Podziemny zasobnik na wodę deszczową – jak nazwa uwypukla lokujemy go pod ziemią. Najmniejsze zasobniki podziemne posiadają objętość 2000 litrów, przybierają postać modułową a także można je ze sobą dowolnie łączyć. W ów sposób otrzymujemy jeden większy zbiornik, jakiego pojemność będzie do perfekcji dobrana do naszych wymogów. Główny zbiornik na deszczówkę odprowadzi wodę bezpośrednio z rur spustowych (a więc z systemu rynien) – sprawdź na kingspanenviro.com. Jednak w ofertach producentów znajdują się też bardziej zaawansowane systemy, jakie obejmują specjalne filtry a także receptory. Jest to potrzebne, gdy pragniemy używać deszczówki do opłukiwania ustępu albo do prania. Naziemny pojemnik pojemniki metalowe na wodę deszczową – Magazynuje wodę wypływającą wprost z rur spustowych. Pojemniki naziemne w większości wypadków umieszcza się przy elewacji obiektu. Typowa objętość to 300 – 2000 litrów. Nowoczesne zbiorniki naziemne w niczym nie przypominają tradycyjnych, nudnych beczek.

kingspanenviro.com

Fabrykanci dokładają starań, ażeby ich produkty spełniały walory ozdobne a także współgrały z architekturą krajobrazu.
W sklepach mających w ofercie zasobniki na deszczówkę kupimy także zasobniki na przechowywanie paliwa.