kominek

Zawsze estetyczny kominek – sprawdź jak sprzątać

Jeśli posiadasz w domu palenisko, na pewno wiesz, że utrzymanie go w dobrym stanie to trudna sprawa. Całe szczęście, że nie musisz już teraz tracić wielu godzin na szorowaniu paleniska, w zupełności wystarczy, że kupisz potrzebne gadżety.

kominek
Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
W domu, w którym usytuowany jest kominek nie wystarczy pierwszy z brzegu odkurzacz. Najkorzystniej jak kupisz specjalny odkurzacz kominkowy. Dzięki niemu ściągniesz z kominka i jego okolic popioły lotne oraz inne zanieczyszczenia. Odkurzacze takie posiadają w specjalny silnik – to dzięki temu zniwelujesz nawet większe zanieczyszczenia.

Aby nie roznosić brudu po całym domu, warto postawić przykominku parawan (więcej info) kominkowy. Osłoni on kominek i zanieczyszczenia nie będą roznosić się do dalszej części w pokoju.

kominek
Autor: noguerajef
Źródło: http://www.sxc.hu

Dodatkowo warto zaopatrzyć się również w środki czystości, które mają zastosowanie do niwelowania brudów, które pojawiają się w wyniku użytkowania paleniska. Można je wykorzystywać również np. Do pieców i grillów, warto również zastanowić się nad odpowiednią zabudową, które niejednokrotnie może pomóc Ci subtelenie ukryć różnego rodzaju zabrudzenia i nie dociągnięcia – tutaj.

Posiadanie kominka to nie tylko atrakcja, ale także nieco więcej pracy. Całe szczęście, że istnieje możliwość ułatwienia sobie pracy, kupując specjalistyczne środki. Będziesz mógł przez to dłużej czas spędzić rozkoszując się odpoczynkiem przed kominkiem.