podstawa pod kominek

Zatroszcz się o kominek w twoim domu i ciesz się niepowtarzalną atmosferą

Każdy pragnie mieć piękny, klimatyczny salon. Kominki aktualnie przeżywają swój renesans, ponieważ wnoszą czar oraz ciepło. Któż nie chciałby rozmawiać lub czytać godzinami przy kominku?
Jeśli kupiliśmy kominek, musimy zatroszczyć się o jego składowe.

Wnętrza mogą mieć "różowe" życie
Autor: B.M.Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M.Polska Sp. z o.o.
Istotne są tu szyby do kominka. Trzeba zadbać o taką, która zniesie wysoką temperaturę i silny nacisk przy czyszczeniu. Hurtownie z kominkami proponują nam także szyby. problem powstaje, gdy taką szybę należy wymienić, bo ona pękła lub się zarysowała. Wówczas kominek nie nadaje się do użycia. Najkorzystniej podczas wyboru firmy, która dostarczy kominek, zadbać o możliwość dostarczenia dodatkowej szyby w razie uszkodzenia starej. Korzystną informacją jest to, iż szyby (polecana mocna i hartowana szyba) do kominka można wymienić na własną rękę, nawet nie znając dokładnie typu naszego kominka. Każda szyba przytwierdzona jest od wewnątrz śrubami. Należy ostrożnie wyjąć szybę a potem ją zmierzyć. Następnie należy odszukać dobrych producentów kominków i poprosić o nową szybę. Możemy kupić nową szybę z dostawą i montażem albo bez.
podstawa pod kominek
Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS
W kwestii kominka istotna jest odpowiednia podstawa pod kominek. Czasem bywa tak, iż w zapale zakupów do domostwa, zakupimy kominek, ale bez podstawy. Nic straconego. Liczne sklepy proponują akcesoria kominkowe. Podstawa pod kominek zapewnia gwarancję bezpieczeństwa użytkowania. Bardzo modne są szklane podstawy, jakie bez problemu można utrzymać w czystości. Rzecz jasna pamiętajmy, aby wybrać szkło hartowane, dedykowane dla kominków. Bywa ono odporne na wysokie temperatury i zarysowania.

Jeśli nie odpowiadają nam dostępne w sklepach grubości szybek, możemy sami zamówić poprosić o odpowiadające nam wymiary szyb.
Warto posiadać nastrojowy salon z kominkiem. Trzeba oczywiście zatroszczyć się o wiele detali, ale nagroda w postaci cudownego relaksu jest tego warta.