Serwisy obiadowe

Zastawy do obiadu

Porcelanowa zastawa stołowa stanowi najbardziej klasyczny i elegancki element wyposażenia, którego nie może zabraknąć w naszych gospodarstwach domowych. Co poniektórzy decydują się na zakup oddzielnej zastawy do użytku na co dzień oraz odświętnego kompletu, który przeznaczony zostanie na świętowanie najbardziej znaczących uroczystości.

Serwisy obiadowe
Ten tradycyjnie już okazuje się wielokrotnie rewelacyjnym podarkiem ślubnym. Serwisy obiadowe do nabycia w ofercie rynkowej wyróżniają się znaczną rozmaitością, dlatego też trzeba przeanalizować wybór serwisu biorąc pod uwagę jego przeznaczenia i charakteru.

Gdy należymy do zwolenników spójności i jednego stylu jednakowoż we wnętrzach, jak i na stole, rewelacyjne wyjście to porcelanowy zestaw obiadowo-kawowy. Znajdą się w nim nie jedynie podstawowe talerze obiadowe i talerze głębokie do zupy, ale również talerzyki deserowe. Im większa ilość części w zastawie, tym mniejszy kłopot z dobraniem pasujących naczyń. Warto, więc wybrać także serwis obiadowy, w którym występują filiżanki ze spodkami. Dodatkowymi elementami – dla pełności kompletu – są półmiski do serwowania rozmaitych dań, waza do zupy czy sosjerka wraz z podstawkiem. Do kawy przydadzą się też cukierniczka i mlecznik.

Serwis porcelanowy jest wyrazem naszego poczucia piękna i osobistego stylu, jedni zdecydują się, toteż na klasyczne wzornictwo, na przykład naczynia w kolorze białym ze złotymi brzegami, inni chętniej wybiorą nowoczesne projekty o osobliwych kształtach i wzorach. Standardowo w zastawach znajdowały się zawsze talerze okrągłe, ale dużą popularnością cieszą się także talerze kwadratowe o bardziej współczesnym designie. Synonimem tradycyjnego stylu dla wielu klientów jest zapewne polska marka Chodzież, która jednakże też rozszerza swoją ofertę o najnowsze wzory. Miłośnicy zarówno nieśmiertelnego szyku, jak i najmodniejszych trendów zapewne wybiorą coś dla siebie w zróżnicowanych ofertach porcelany na przykład. firmy Ambition bądź szklanych serwisach lubianej francuskiej marki Luminarc. Spory wybór serwisów obiadowych przeróżnych producentów odnaleźć można w sklepie garneczki.pl.

Istotną kwestią przy podejmowaniu decyzji o kupnie serwisu jest także ilość osób, którą chcemy gościć w naszym domu. Na ogół wybierane są serwisy obiadowe (eleganckie serwisy obiadowe) na 6 osób oraz serwisy obiadowe na 12 osób (więcej dowiesz się na garneczki.pl), niemniej jednak odnaleźć można także serwisy większe. Dla tych, którzy nie lubią zmywania i nie wyobrażają sobie życia bez zmywarek do naczyń, znaczącą wiadomością okaże się też dopuszczony przez producenta rodzaj czyszczenia serwisu. Trzeba pamiętać, że wiele ozdóbek i złoceń może ulec zblaknięciu bądź wyblaknięciu podczas mycia mechanicznego. Trzeba, toteż wtedy wybrać specjalne serwisy do zmywarek i wziąć pod uwagę oznaczenia w sklepie.