ekran LED

Pomyśl zanim kupisz, czyli krótki informator dla osób zamierzających zainwestować w oświetlenie typu LED

Wprowadzenie do sprzedaży oświetlenia typu LED całkowicie przeobraziło nasze myślenie o konieczności oszczędzania energii. Chociaż żarówki ledowe kosztują 70 złotych czy nawet więcej, to jednakże ich zainstalowanie może w znacznym stopniu obniżyć opłaty za światło. Podczas gdy menedżerowie stacjonarnych bądź wirtualnych sklepów z artykułami elektrycznymi chwalą zasadniczo wszystkie proponowane produkty, to zwyczajni obywatele są o dużo bardziej krytyczni i mają czasami zupełnie odmienne zdanie.

taśma led
Autor: Martin Ilich
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kilkanaście lat temu na sklepowych półkach pojawiły się energooszczędne źródła światła, to zapobiegliwi gospodarze od razu wyruszyli do sklepów, żeby zakupić przynajmniej jedną taką żaróweczkę. Jednakże tamte żarówki oszczędzały prąd dopiero po upływie kilku minut, więc kiedy ktoś świecił kinkiety tylko przez chwilę, to nigdy nie oszczędzał. Natomiast nowoczesne żarówki ledowe są skonstruowane w ten sposób, aby oszczędzały od pierwszych sekund.

Wybranie właściwej żarówki LED, czyli takiej dobrze dobranej do oczekiwań konkretnych domowników, wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak pozornie można byłoby twierdzić – gdzie kupić żarówki ledowe.

Zazwyczaj kupujemy przypadkowo, według porad sprzedawców, którzy nie w każdym przypadku mają czyste intencje, lecz pragną szybko pozbyć się niechodliwego towaru. Z kolei w wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych, gdzie produkty wybiera się samodzielnie, rzadko zwracamy uwagę na ważne szczegóły.Żeby światła ledowe naprawdę przyniosły zakładane oszczędności, trzeba zapoznać się z opiniami znawców.

Ten artykuł posiada fascynujące dane na omawiany temat, ale jeśli chcesz zgłębić podobne aktualności, to dokładnie prześledź solidne informacje.

Wtedy na pewno przekonamy się, że de facto nie zawsze warto kierować się podpowiedziami sprzedawców. W tym opracowaniu ograniczymy się do wskazania dwóch ważnych kwestii. A mianowicie, jeśli producent wyszczególnia moc żarówki, to warto pamiętać, że tak naprawdę nie wolno jej porównywać do mocy tej tradycyjnej i dobrze znanej nam żarówki.

sprawdź
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Tak czy owak, LED-y nie rzucają tak intensywnego strumienia światła, zatem być może w salonie będą potrzebne dodatkowe lampy. Z kolei z drugiej strony przed zakupem żarówek LED należy zastanowić się, gdzie będą używane. Jeżeli w sypialni, przedpokoju lub schowku rzadko pali się światło, to rozsądniej nie inwestować w drogie LED-y, gdyż taka inwestycja może zwrócić dopiero za kilkanaście lat.