Wnętrza w stylu glamour

Zaprojektujmy gustownie wnętrza własnego domu!

Dom powinien być całkowicie bezpieczną, lecz także gustowną przystanią, tym miejscem, gdzie nareszcie człowiek może odpocząć – od codziennej pracy, hałasu, denerwujących osób, etc. I właśnie dlatego czymś niesamowicie istotnym jest dbanie o urządzenie wnętrza własnego domu. Oczywiście urządzanie poszczególnych wnętrz jest długoletnim procesem, który w sumie nigdy się nie kończy, ale i tak przydałoby się dbać o to, aby od dzisiaj być o wiele bardziej usatysfakcjonowanym z wyglądu swojego gniazdka.

Dąb renesansowy
Autor: cliff1066™
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nostri-imago/3299052870/

Pewnie o aranżacjach wnętrz napisać można aż tak wiele, że tak naprawdę nie ma możliwości, aby móc w tym artykule wymienić wszystkie porady, które sprawiłyby, iż na przykład nasi przyjaciele, po wejściu do salonu, powiedzieliby, że mamy świetny smak, ponieważ po zmianach zamieszkiwany przez nas dom jest dużo ładniejszy. Niesamowite są reprodukcje obrazów na płótnie – bo wiadomo, zapewne nie jesteśmy w rankingu najbogatszych ludzi, a więc najzupełniej odpada zakup powiedzmy oryginalnego Matejki – genialnego polskiego malarza.

Jednak nawet typowa, relatywnie tania reprodukcja, tak czy siak zapewne nie będzie o wiele dużo słabsza! W wielu przypadkach malunki młodych, ambitnych artystów są nieziemskie. Pewnie gdyby zostały nieco wylansowane, bezproblemowo byłyby sprzedawane na aukcjach w Londynie czy Tokio. Eleganckie muszą być również ramy do obrazów – zapewne odpadają bardzo drogie, pozłacane ramy, ale i w tym przypadku kupno trochę tańszych ram nie może powodować jakiegoś dyskomfortu. Choć w dzisiejszych czasach coraz mniejsza ilość osób, także niestety mieszkańców Polski, potrafi docenić sztukę, to w dalszym ciągu piękny malunek na płótnie jest pożądanym towarem.


Nikt nie mówi, iż urządzanie wnętrz polega wyłącznie na powieszeniu na ścianę obrazu – to zapewne oczywiste. Jednakże to już zostało napisane, nie ma najmniejszego sensu poruszać za dużej ilości tematów w jednym tekście, ponieważ tak czy siak nic ciekawego z tego raczej nie wyjdzie. Porada na pożegnanie: doceńmy mało znanych artystów, w żadnym wypadku nie wyrzucajmy do śmieci ich obrazów, uważnie śledźmy ich karierę. Bo kto wie, być może za 30 lat zdołamy sprzedać dzieło sztuki z kilkunastokrotną przebitką?