Wizualizacja łazienki, umywalka

Zakup umywalki

Obok sedesu i wanny w łazienkach spotkać można trzeci ważny sprzęt łazienkowy, którym jest umywalka. Urządzając łazienkę większość osób najwięcej uwagi zwraca na wybranie wanny, sprawę pozostałych sprzętów traktując z mniejszym zaangażowaniem. A przecież eleganckie wzornictwo i interesująca stylistyka dotarły także do tego elementu łazienek, dostarczając projektantom możliwość interesujących, oryginalnych aranżacji.

Umywalki z serii EGO by Antonio Citterio
Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Rzecz jasna w dalszym ciągu w łazienkach panują typowe, półokrągłe modele umywalek o różnej szerokości i głębokości. Lecz urozmaicona oferta wytwórców spowodowała, że konsumenci decydują się na coraz odważniejsze zestawienia, przykładowo umywalki w kształcie miski lub prostokątne.

Rzecz jasna nie do każdej łazienki takie umywalki będą odpowiednie, lecz przy odpowiedniej kompozycji pozostałych elementów uzyskać można niezwykle ciekawe rozwiązania. Nietypowe wzory produkować zaczęły największe firmy z branży, dostrzegając duży potencjał tego typu wyrobów. I tak przykładowo Keramag posiada kilka modeli prostokątnych umywalek, także Koło zaczęło wprowadzać do swojej gamy produktów tego typu umywalki.

Umywalka Keramag 75 iCon 124075-600 (zobacz tu0 jest szeroka na 75 cm, więc nadaje się raczej do większej łazienki. Zrobiona jest, zresztą podobnie jak Umywalka Keramag iCon 75×48,5cm 124075 z wysokogatunkowej ceramiki, a dodatkowo wykorzystano w nich specjalną powłokę Keratect, w dużym stopniu powiększającą odporność na ścieranie i mechaniczne uszkodzenia. Umywalki utrzymane są w prostej ale przy tym nowoczesnej stylistyce, i będą dobrze pasować w większych, stylowo urządzonych wnętrzach. Za to Koło posiada modele dużo lepiej nadające się do mniejszych łazienek. Umywalka Koło 50 Modo L31950900 ma raptem pół metra szerokości, tak więc do łazienek o niedużej powierzchni pasować będzie bardzo dobrze. Tu także została zastosowana nowoczesna powłoka zwiększająca mechaniczną wytrzymałość, więc powinna ona służyć przez kilkadziesiąt lat. Ciekawie prezentuje się także Umywalka Koło TWINS L51161, ze swoją szerokością 60 cm z pewnością może znaleźć miejsce w niejednej łazience.