salon, wnętrze

Wystrój salonu, inaczej o tym, że pokój dzienny również może wyglądać ciekawie niedużym kosztem

Salon to jest tym pomieszczeniem w domu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Bez wątpienia warto wobec tego zrobić wszystko, by był zaaranżowany w naprawdę ciekawym stylu. W chwili obecnej w sklepach nie braknie elementów, które pozwalają wyczarować naprawdę piękny salon wzbudzający podziw nie tylko u nas, lecz także naszych gości.

pokój gościnny
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując żyrandole (sprawdź przykłady), nie należy zapominać o dopasowaniu odpowiedniej kolorystyki. Wybierając barwy ścian oraz dodatków, zawsze należy kierować się wielkością pokoju. Należy wiedzieć, że w pomieszczeniach niedużych doskonale sprawdzają się kolory jasne. W większych możesz pozwolić sobie na zastosowanie nawet barw bardzo intensywnych. Reguła jest znana wszystkim: kolory jasne powiększają optycznie przestrzeń, barwy intensywne ją zmniejszają.

Aby żyrandole (sprawdź informacje na stronie) wydał się cieplejszy oraz bardziej przyjazny, warto zatroszczyć się o umieszczenie na ścianach zdjęć czy plakatów. Obecnie w sprzedaży dostępne będą złote plakaty, które wspaniale wyglądają na salonowej ścianie- . Znakomicie komponują się z wnętrzem wówczas, kiedy urządzone będzie ono w czerwieni. Komponowanie koloru czerwonego ze złotym daje bardzo elegancki i stylowy efekt. Z całą pewnością tego typu kompozycja zasługuje na naszą uwagę.

Złote plakaty można z całą pewnością umieścić też w innych pomieszczeniach mieszkania. Jeżeli będą wykonane z odpowiedniego materiału, sprawdzą się nawet w łazience. Wiele osób nie wyobraża sobie swojego salonu bez literatury. Jeśli lubimy autora takiego, jak przykładowo Stephen King książki jego autorstwa muszą zaś znaleźć się w naszym salonie, trzeba pomyśleć też o stosownych regałach. Każdy kogo interesuje Stephen King książki jego zaś docenia może wziąć pod uwagę proste drewniane półki przywieszane na ścianach- polecane książki stephena kinga.

książki, biblioteczka
Autor: Seward Construction CO
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru są również większe stojące regały, jakie wybierają także właściciele bardzo dużych salonów. Ładnie zaaranżowany pokój dzienny to miejsce, w którym chce się spędzać czas i bez obaw będziemy zapraszać tu gości. Z tego powodu do zaaranżowania pomieszczenia salonowego nigdy nie należy podchodzić nonszalancko czy ze zbyt małym zaangażowaniem. Zawsze dobrze jest dać z siebie wszystko.