images

Wyposażenie do łazienek i nie tylko

W łazience niezwykle istotne jest to, w jaki sposób jest urządzona. Należy ona bowiem do pomieszczeń o niezwykle istotnej funkcji praktycznej. W łazience spędza się znaczną część doby. Jej wyposażenie musi więc gwarantować jak najwyższy poziom wygody. Ważnym elementem są meble. W przypadku łazienki o małych rozmiarach idealnym rozwiązaniem mogą okazać się meble tworzone na miarę. Umożliwi to zaoszczędzenie cennej przestrzeni i zaaranżowanie również tych trudno dostępnych powierzchni. Sprzęt do łazienek jest kwestią kluczową. Wszelkie urządzenia sanitarne, takie jak kabiny prysznicowe, dostępne są w bardzo szerokim wyborze i niekiedy nie wiadomo, co wybrać.

Wanny i umywalki
wanna do łazienki
Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com

Wanna jest urządzeniem, służącym do kąpieli w pozycji leżącej. Najważniejszą jej cechą jest zatem umożliwiający przyjęcia wygodnej pozycji w czasie kąpieli. Liczba modeli jest bardzo duża. Obecnie coraz modniejsze są designerskie wanny o nowatorskich formach, nierzadko asymetryczne. Znaczną rzeszę miłośników mają także typy stylizowane na starodawne wanny, jakie czasami widzi się w filmach. Formy również dopasowane są do wymiarów pomieszczenia, można więc znaleźć wanny narożne, podobnie jak kabina prysznicowa o podobnym kształcie. Wanny wykonuje się z rozmaitych materiałów, dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych zależnie od gustu nabywcy. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w możliwość hydromasażu i wybierane są przez coraz bardziej znaczną grupę nabywców. W łazience istotna jest również umywalka, służąca do mycia rąk, zębów i pozostałych czynności higienicznych. Modeli jest bardzo dużo, najczęściej w zestawie z szafką. Nowoczesne umywalki nierzadko są niepraktyczne,z uwagi na płytkość.

kabina prysznicowapo przejściu do źródła, która ma fascynujące informacje na ten temat – będą one niewątpliwie warte uwagi.

Boki kabiny mogą być wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego, popularnym motywem na nich jest wzór kropelek wody. Boki w większości przypadków są matowe, choć można spotkać także przejrzyste. Jednym z towarów z szeregu dostępnych w sklepach są kabiny Dolphi. Są to solidnie wykonane produkty o rozmaitych kształtach i luksusowym wyglądzie. Kabiny nierzadko wyposażone są w tak zwany panel prysznicowy, nowoczesny przyrząd, służący do temperatury strumienia wody. Więcej produktów znajdziesz pod tym adresem.