dziecięcy pokój

Wyjątkowa, magiczna przestrzeń dla dziecka

Pokoje dziecinne to przestrzeń ważna szczególne – ich przystań, w której mogą schować się przed całym światem, zanurzyć w świat fantazji i czuć się naprawdę dobrze. Powinny uspokajać i wyciszać, a przy tym zachęcać do harców i rozwijać wyobraźnię. Musi się tu również znaleźć miejsce do odpoczynku, kącik do nauki i przestrzeń do zabawy z przyjaciółmi.

malowanie pokoju dla dziecka
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, aby była to strefa przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z entuzjazmem powracały. W sferze urządzania pokoju dziecięcego kluczową kwestią jest to, aby mebelki dla dzieci były wystarczająco wygodne. Inaczej mówiąc muszą być one uważnie dopasowane do potrzeb oraz upodobań, a tym samym także i wieku maluchów.

pokój dla dziecka
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

O ile zabawniej jest korzystać najmłodszym członkom rodziny z mebli stworzonych tylko dla nich! Z tego powodu każdy producent mebli dla dzieci, dopasowuje ich materiały, kolory czy formę właśnie z myślą o swych Najważniejszych Klientach. Meble takie są lekkie i łatwe do przenoszenia, a jednocześnie solidne, by znieść trudy codziennych zabaw. Oprócz łóżka, które jest najważniejszym elementem wyposażenia pokoju, niezbędne jest miejsce do odrabiania lekcji czy robienia plac plastycznych. Stolik i krzesła dziecięce dioralino dopasowane do wieku dziecka pomogą w rozwijaniu talentów, a szafki dla dzieci dioralino pomogą w organizacji przestrzeni.

A jak przedstawia się sprawa z dodatkami? Wbrew pozorom, w otoczeniu dziecka bardzo ważna jest równowaga. Nieustanny lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest niepotrzebny. Minimalizm może bowiem stanowić źródło inspiracji, toteż zrezygnujmy z męczącej dla oka ilości wzorów i stu podobizn bohaterów z kreskówek. Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, spokój i równowagę. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. Niebanalne dekoracje sprawią, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast zastosowanie naturalnych materiałów, np. drewna dodatkowo je ociepli. Warto byśmy pamiętali, że to w jakiej przestrzeni wzrasta nasze dziecko, kształtuje jego poczucie estetyki.
Opracował dioralino