W jakim stylu zaaranżować pokój dla dziecka

Przyjście na świat dziecka to z pewnością jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w życiu każdej osoby. To okres wręcz magiczny. W zasadzie od początku ustawiamy w swoim życiu priorytety, tworzymy na nowo ścisłe relacje z rodziną. Jest to także czas trudny dla świeżo upieczonych rodziców. I nie ma znaczenia czy to ich pierwsze dziecko czy może kolejne. By bez przeszkód cieszyć się tym wydarzeniem należy przed urodzeniem się malucha przygotować mieszkanie, a szczególnie pokój dla malucha.

To nieistotne czy mamy wielkie czy malutkie mieszkanie, powinniśmy wygospodarować dla dziecka choćby niewielki kącik. Producenci mebli zadbali o to, by nawet niewielką przestrzeń udało się wygodnie i przede wszystkim funkcjonalnie zaaranżować. Przykładem mogą być przewijaki montowane na łóżeczku. Oszczędzają bardzo wiele miejsca, a doskonale spełniają swoje zadanie. Naturalnie, jeśli dysponujemy większą przestrzenią dobrze jest zaopatrzyć się w wolno stojący przewijak, którego nie trzeba za każdym razem rozkładać.

Na co zwrócić uwagę?

regał

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle istotną sprawą w pokoju maluszka są meble. Naturalnie najistotniejsza jest funkcjonalność, ale nie możemy zapomnieć również o wyglądzie pomieszczenia. Dobrze, kiedy maluch ma własną komodę na przykład z wizerunkiem bohatera kreskówki, albo jakiegoś zwierzątka. Wybór jest ogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwracajmy również uwagę na kolorystykę. Wszechobecny róż dla dziewczynek i pastelowy błękit dla chłopców nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że niebieski to zimny kolor i nie wszyscy miło się czują w jego otoczeniu. Różu też nie powinniśmy nadużywać. Najlepiej zdecydować się na dodatki w tym odcieniu, niż na pomalowanie wszystkich ścian. Świetnym wyjściem będzie jasny, neutralny i oczywiście ciepły odcień ścian, a do tego różnokolorowe meble stąd i elementy ozdobne.

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń dla małego członka rodziny może uprościć codzienne czynności. Zdecydowanie lepiej działamy w miejscach, gdzie czujemy się dobrze.

Umieszczone w tym miejscu uwagi z serwisu (https://sklep.doko.pl/pl/p/PRZEWOD-INSTALACYJNY-OKRAGLY-YDY-5X2%2C5-750V-BEBEN/10390) to cenne źródło informacji – z pewnością Cię zaabsorbuje, ponieważ dotyczy kwestii poruszonej w tym materiale.

Najistotniejsze jest to, aby w tym miejscu maluszek i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Warto zaplanować i urządzić to miejsce w taki sposób, żeby stało się w domu oazą spokoju.