Murowana ściana

W jaki sposób wywozić gruz po zburzeniu ścian podzielnych?

Metr kwadratowy rozebranej ściany działowej z cegieł waży 150-250 kg. Wyburzenie muru o długości 4 m (ok. 10 m2) potrzebuje więc usunięcia 1500-2500 kg gruzu. Lżejsze są odpady powstałe w wyniku rozbiórki ściany z pustaków lub bloczków betonu komórkowego, ale ich objętość jest taka sama.

Kontener na gruz
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie wynająć kontenery na gruz – sprawdź jakie kontenery na odpady – we WrocławiuPo obaleniu ścianki szkieletowej zostaną kawałki tafli gipsowo-kartonowych o odmiennych rozmiarach, a po demontażu granicy drewnianej – mnóstwo desek. Zależnie od potrzeb i sposobności, ułamek elementów rozbiórkowych będziemy mogli jeszcze wykorzystać, niemniej jednak większość odpadów trzeba będzie wypędzić z działki. Najprostszy, lecz dość wartościowy sposób pozbycia się śmieci budowlanych to rozporządzenie ich wywozu na składowisko sprofilowanej firmie. Stawia ona ujednolicony pojemnik (na wyznaczoną liczbę dni), do jakiego wrzuca się gruz, bez konieczności gromadzenia go na działce. Kontenery na gruz – zadbamy o porządek po budowie i wywóz gruzu we wrocławiu – we Wrocławiu podawane są przez mnóstwo firm, jakie to zajmują się czynnością, którą jest wywóz gruzu we Wrocławiu. Wyburzając wąską ścianę wydziałową czy wyłącznie jej detal, możemy zamówić pojedyncze torby o optymalnej nośności tony.

Kontener na gruz budowlany
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Gruz – wywóz. Tak to się robi we Wrocławiu
Ich atutem jest to, że można je ustawić tam, gdzie ujednolicony pojemnik by się nie pomieścił. Za wywiezienie takowej torby uiścimy ok. 90 zł. Przy większej ilości gruzu, lepszy stanie się kontener (plastikowy czy też metaliczny) o pojemności od 0,5 m3 do nawet 7 m3. Za kontenery na gruz we Wrocławiu o pojemności 0,55 m3 zapłacimy 110 zł, za 2 m3 – 250 zł, a za 7 m3 – 400 zł. Cena niesie w sobie podstawienie kontenera, jego tygodniowy postój i wywóz gruzu we Wrocławiu . Na gratisowy odbiór gruzu będziemy mogli liczyć, gdy gmina posiada własne wysypisko śmieci, a my dysponujemy przyczepką, na jakiej możemy go tam zawieźć. O takiej możliwości dowiemy się w rodzimym zakładzie gospodarki gminnej.

Warto też rozejrzeć się po okolicy, popytać przyjaciół i ocenić ogłoszenia w lokalnej prasie bądź w Internecie. Potrafimy bowiem zdobyć skorychludzi, którzy obiorą gruz gratisowo,przykładowo do wyrównania terenu prywatnej posesji bądź utwardzenia ścieżki. Sprawdź czy czegoś jeszcze nie wiesz