taptety do pokoju dziecka

W jaki sposób urządzić pokój sześciolatka? Ciekawe pomysły do wykorzystania w każdym większym oraz mniejszym pomieszczeniu

Nowo narodzony smyk wcale nie potrzebuje osobnego pokoiku – zresztą dla opiekunów chodzenie do innego pomieszczenia, zwłaszcza w nocy, byłoby bardzo uciążliwe.

dziecięcy pokój
Autor: Lotari
Źródło: Lotari

Z tego powodu m. in. łóżeczko kilkumiesięcznej córeczki stoi zazwyczaj przy łóżku opiekunów, a dzięki takiemu rozwiązaniu maluch ma zagwarantowaną całodobową opiekę. Jednak z upływem lat okazuje się, że wydzielenie odrębnego pokoju dla Jasia czy Magdy staje się obowiązkiem. Jeżeli dziecko idzie do przedszkola bądź pierwszej klasy, to potrzebuje solidnego biurka wraz z obrotowym krzesłem, a na wymienione mebelki nie zawsze będzie miejsce w sypialni rodziców – sprawdź: naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego.

Pokój dziecka musi być ładnie, a ponadto funkcjonalnie zaprojektowany. Pomimo tego że niektóre przedmioty albo gadżety, by tak powiedzieć, rosną razem z dzieckiem, to niestety pozostałe rzeczy wytwarzane bywają nade wszystko z myślą o niemowlętach i służą naprawdę krótko – szczebelkowe łóżeczko z pięknym baldachimem szybko jest zastępowane przez amerykankę bądź łóżko piętrowe. Następną nasuwającą się myślą jest pragmatyczna konstatacja, która każe nam nade wszystko inwestować w sprzęty lub akcesoria, które służą córce co najmniej przez parę dobrych lat.

Naklejki do pokoju dziecięcego są uniwersalną ozdobą. Jeżeli zostaną odpowiednio dobrane, to służą najmłodszym domownikom przez niemalże całe dzieciństwo. Z kolei kiedy opiekunom lub pradziadkom spodoba się kolorowy pokój wnuka, to z czasem w domu pojawią się inne naklejki. Na przykład bardzo użyteczne są miarki, które przeważnie nakleja się na szafę lub ścianę – .

Chyba każdy dojrzały człowiek, nawet jeżeli nie jest rodzicem, świetnie wie, że niemalże każdy smyk boi się ciemności, a szczególnie ciemnego pokoju, gdzie musi zasnąć. Stąd fantastycznym pomysłem jest zamówienie lamp ledowych, które identycznie jak naklejki do pokoju dziecięcego, służą dziewczynką długie lata.

fototapeta do pokoju dziecka
Autor: Lensicle
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzice nie zapłacą kosmicznych rachunków za energię elektryczną, a dzieci będą wprost zachwycone barwnymi lampkami (dużo więcej przeczytasz na tej stronie), gdyż projektanci zadbali o to, żeby i dorośli, i ci młodzi klienci mieli duży wybór. Na szczególną uwagę nabywców na pewno zasługują modele z zamocowanymi projektorami – takie lampki uprzyjemnią długie jesienne wieczory dzieciakom w każdym wieku.