łazienka

W jaki sposób urządzić łazienkę stylowo oraz praktycznie? O jakich elementach na pewno trzeba pamiętać?

Umywalka to codzienny element naszej łazienki. Ale ów element nie musi być zwykły. Może pełnić funkcje nie tylko użytkowe, lecz także ozdabiać pomieszczenie. Producenci umywalek coraz częściej zaskakują nas niecodziennymi pomysłami. Dajmy się skusić na niektóre z takich propozycji, jak umywalka Elita. Szklane umywalki łazienkowe to nietypowe barwy i wzory. Przezroczyste, albo czerwone, czarne w białe pasy, złote – oto nowe kolory umywalek.

Drewno w łazience
Autor: Kopp
Źródło: Kopp
Przy tym jeszcze wymyślne kształty. Projektanci tutaj dali się ponieść fantazji Umywalka Elita jest wyjątkowa, zobacz na topsanit. Czy tego typu umywalki łazienkowe są wygodne w użytkowaniu? Jak najbardziej. Szkło, z jakiego są zrobione, posiada podwyższony stopień twardości, jest też trwałe na zarysowania i pęknięcia. Umywalki łazienkowe z drewna? Nasuwają skojarzenia przede wszystkim z ośrodkami SPA. Lecz tego typu rzecz możemy mieć w naszym wymarzonym lokum. Producenci wykonują je z wybranych typów drzew, a samo drewno we właściwy sposób zabezpieczają.

Te umywalki wymagają odpowiedniej (przy tym delikatnej) pielęgnacji. Inwazyjne środki do czyszczenia z pewnością odpadają. Efekt takich eksperymentów? Przede wszystkich niecodzienny design. Beton (zobacz beton architektoniczny cena) to następny materiał, z którego zrobione są umywalki łazienkowe. Bardzo wytrzymałe a przy tym nietuzinkowe – oto ich krótka charakterystyka. Beton, na przekór temu co nam się wydaje, to źródło wielu inspiracji, jeśli chcemy możemy zdecydować się na własny indywidualny projekt. Betonowa umywalka nada każdej łazience wyjątkowy klimat w stylu retro . Podobnie powinniśmy postąpić w kwestii szafki łazienkowej. Tak naprawdę ważna jest funkcjonalność, lecz jeszcze lepiej jak jest połączona ze stylowością. Takie coś gwarantuje szafka Barcelona.

To świetne połączenie stylu oraz funkcjonalności, to znaczy czegoś co ostatecznie okazuje się najistotniejsze w jeśli chodzi o wystrój każdego rodzaju pomieszczeń, a już w szczególności łazienki. Nie jest tu ważna bowiem hierarchia, co jest ważniejsze – wygoda korzystania z łazienki czy może wygląd. Takie dwie kwestie powinny być jak całość, dopełniać się nawzajem. Dzięki takiej symbiozie nasza przestrzeń będzie prezentowała się najlepiej, będzie spójna i z radością będziemy z niej korzystać.