prysznic

W jaki sposób uniknąć niepożądanych kłopotów z oddychaniem w pokoju z suchym powietrzem?

Okres grzewczy to dla naszego organizmu okres niezwykle okrutny. W związku z suchym powietrzem w izbach mamy problemy z nabieraniem powietrza, a i Twoja cera nie ma wtenczas łatwego życia.

nawilżacz
Dziś jednak są metody, aby zbyt suche powietrze nieco nawilżyć.

prysznic
Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com
Służy nam do takiego czegoś nawilżacz. Standardowy zawiesza się na grzejniku co wywołuje, że nie potrzebujemy do jego używania prądu. Nawilżacz standardowy to ceramiczny pojemnik, jaki napełniamy wodą, jaka pod wpływem parowania zwilża powietrze (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-toshiba). Nawilżacz jest bardzo prosty w obsłudze, bardzo tani oraz nie wymaga do swojego funkcjonowania prądu. Minusem jego jest niska efektywność i to, iż wpływa na powietrze (www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-fujitsu) wyłącznie na małej przestrzeni. W odróżnieniu do tradycyjnego nawilżacz parowy potrzebuje do swego działania energii elektrycznej. Nawilżacz parowy jest polecany nade wszystkim do pokojów dziecinnych oraz dla person, które dodatkowo pragną posiadać możliwość realizowania inhalacji. Nawilżacz parowy niszczy zarazki w powietrzu ale zużywa dość dużo prądu.
Możemy ponadto napotkać nawilżacz ewaporacyjny. Jest on niezwykle oszczędny i możliwy do użycia podczas aromaterapii. Nawilżacz takowy bardzo szumi, zatem nie mógłby być stosowany w przestrzeniach, gdzie ludzie działają umysłowo. Jest ponadto nawilżacz ultradźwiękowy, jaki także jest energooszczędny, bardzo bezgłośny oraz w zależności od zapotrzebowań pozwala na dobór czy pragniemy ciepłą parę lub zimną.

Przeszkodą jego jest to, że mógłby negatywnie wpływać na zwierzęta domowe. Dobierając do swojego domu nawilżacz warto zwracać baczność na to, czy też jest przede wszystkim wydajny lecz także cichy.