projekt architektoniczny

W jaki sposób poszukać dobrego projektanta wnętrz? Co powinno wpływać na taki wybór?

W obecnych czasach ludzie wciąż częściej korzystają z pomocy architekta wnętrz. Wiąże się to często z brakiem czasu jak również niezdecydowaniem. Nie mamy sprecyzowanej wizji w jaki sposób zaaranżować nasze mieszkanie poszukujemy pomocy w zakresie wyboru materiałów, sprzętów, dodatków czyli właśnie tych rzeczy, na jakich architekt wnętrz zna się doskonale. Jednak ofert na rynku jest bardzo dużo. Jak zatem odnaleźć właściwego architekta wnętrz?

projekt architektoniczny
Autor: Samuraijohnny
Źródło: http://www.flickr.com/photos/samuraislice/3309481048/

Na wybranie odpowiedniej oferty dajmy sobie trochę czasu. Sprawdźmy katalogi oraz portfolia ciekawych osób. W internecie jest mnóstwo ofert tego rodzaju. Możemy poszukiwać na przykład fachowców w swoim mieście zamieszkania. Frazą, jaka powinna nam dać możliwie jak więcej przydatnych rezultatów jest projektant (zweryfikuj te opinie) wnętrz warszawa. Będziemy zaskoczeni dużą liczbą ofert od młodych osób, jakie skończyły Akademię Sztuk Pięknych albo też inne artystyczne uczelnie. Lepiej nie bagatelizujmy takich ofert od razu. Fakt często osoby takie nie mają może ogromnego doświadczenia w dotychczasowej pracy i istnieje tu jakieś ryzyko. Jednak pamiętajmy, że młody wiek to także mnóstwo pomysłów, najczęściej nietuzinkowych, brak rutyny, świeże spojrzenie na kwestie aranżacji. Te osoby wkładają naprawdę dużo wysiłku w to aby zdobyć następnego zadowolonego klienta. Często też cena za taką usługę może być niższa

nowoczesne wnętrze
Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

niż w przypadku projektanta wnętrz z dużą renomą. Dlatego warto przyjrzeć się też takim ofertom.

Przejrzyjmy informacje na niezależnych forach. W takim miejscu najczęściej ludzie umieszczają własne opinie. Szczególnie ci, którzy nie byli zadowoleni ze współpracy z architektem z pewnością nie będą tego ukrywać, jeżeli taka współpraca nie układała się pomyślnie. Ponieważ trzeba wiedzieć, iż zlecenie takie polega właśnie na odpowiedniej współpracy, na tym na ile taki fachowiec zrozumie nasze potrzeby i oczekiwania, na ile odnajdzie nasz gust. Właśnie tego powodu w dokonaniu wyboru powinna nam też pomóc rozmowa z ewentualnym wykonawcą. Zobaczyć trzeba czy uda nam się porozumieć z taką osobą. Często już po pierwszym kontakcie będziemy pewni naszych odczuć. Przed podpisaniem czegokolwiek trzeba dobrze przejrzeć warunki umowy. Należy sprawdzić czy nie ma w niej kosztów ukrytych, o których wcześniej nam nie powiedziano albo też innego rodzaju niewygodnych zapisów. Pamiętajmy, nie powinniśmy się śpieszyć. Jak umowa nam się nie spodoba to nikt nas nie zmusza by ją podpisać. Możemy wybrać innego specjalistę bo ofert jest naprawdę dużo.