trendy

W jaki sposób ożywić przeciętną aranżację w domu? O jakich sprawach dobrze będzie pomyśleć?

W pomieszczeniach, które chcielibyśmy zaaranżować, nie może być za nudno. Owszem, zdrowy umiar to pożądana rzecz, natomiast dobrze jest zdecydować się na detal, który sprawi, iż aranżacja nabierze interesującego nastroju.

O czym należy wiedzieć?
trendy
Autor: harmon
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowanie stonowanych barw dajmy na to w łazienkach do fajny pomysł, jednak nie powinno zaszkodzić, kiedy na fragmencie pomieszczenia zastosujemy odstępstwo od tej reguły. Mozaika przykładowo nad umywalką będzie dobrze się prezentowała, a przy tym uczyni całe pomieszczenie bardziej interesującym. Tego typu ozdoby przyciągają wzrok i sprawiają, że we wnętrzu zaczyna się coś dziać. A tak naprawdę nie chcielibyśmy, aby urządzona przez nas przestrzeń była monotonna. Przełamania w postaci innego wzoru, jakim jest mozaika, na pewno pozwoli nam osiągnąć idealny efekt.
Monotonię w pomieszczeniu możemy przełamać jaskrawymi barwami. Rzecz jasna nie w tym rzecz, ażeby przesadzić z ilością, natomiast aby umiejętnie wkomponować tego rodzaju żywy odcień w jednostajną przestrzeń. Gdy obawiamy się trwałych zmian, to najlepiej stosować barwne akcenty w dodatkach, jakich zmiana nie będzie bardzo kosztowna, ani wiążąca się z kolejnym remontem.

Kiedy przeczytasz już informacje na prezentowany wątek, to odwiedź również inne wpisy na ten temat – one też okażą się zajmujące.

Jeśli nie czujemy się pewnie w dekoracyjnych eksperymentach, to dobrze jest wykonać je tak, ażeby dało się zmniejszyć łatwo ich wpływ na otoczenie.

Kiedy zaszalejemy ze ścianą krwistoczerwonych płytek w pokoju gościnnym, to odkręcanie już takiego pomysłu może nas słono kosztować. Natomiast, gdy w pokoju postawimy ciekawą lampę o mocnym kolorze, to jeżeli nie będzie pasowała, można znaleźć dla niej inne przeznaczenie.