W jaki sposób ozdobić pokój dzienny

Salon, czyli pokój dzienny musi być miejscem, w jakim każdy mieszkaniec domu albo mieszkania będzie czuł się naprawdę dosyć dobrze. W tym celu absolutnie warto zatroszczyć się o jego stosowne urządzenie. Salon powinien być możliwie jak najbardziej funkcjonalny, dodatkowo niezbędne jest wyznaczenie miejsca na zwyczajne rozrywki, oglądanie telewizji, czytanie książek czy wizyty przyjaciół.

Fototapety perspektywiczne, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Współcześnie salony są przeważnie połączone z kuchnią, co tworzy jedną, dużą przestrzeń, a więc koniecznością jest dopasowanie charakteru salonu do kuchni. Tym sposobem zachowa się atrakcyjną harmonię stylistyczną. Najistotniejszym krokiem jest wybranie odpowiedniej stylistyki. Pokój dzienny jest miejscem, w jakim możemy zaszaleć z barwami.

Rozwiązaniem dla normalnych ścian, pomalowanych jednym kolorem albo klasycznych tapet są naturalnie fototapety do salonu, jakie odznaczają się dużym zainteresowaniem. Na rynku mamy możliwość znaleźć dość szeroki wybór motywów. Przykładowo, jeżeli salon jest relatywnie niewielki, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się fototapety uliczki – sprawdź tutaj: tapety foto powiększające przestrzeń.

Z jakiego powodu? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że perspektywa ulicy jest w zasadzie „przedłużeniem” ściany i optycznie powiększa pomieszczenie. Trzeba mieć to na uwadze. Co więcej, jest to bardzo interesujący wzór, który pasuje do większości salonów, bez względu na ich stylistykę. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie też zamówienie fototapety z wybranym przez siebie zdjęciem lub powiększające domową przestrzeń – .

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tym sposobem niejako spersonalizuje się wnętrze i zapewni się mu stosowny charakter, szczególnie jeśli zdjęcie jest osobiste albo samodzielnie zrobione. W urządzanym salonie absolutnie trzeba zatroszczyć się o wygodę. Sofa i fotele, najlepiej z jednego zestawu to podstawa. Liczba takich mebli zależy od tego, jak wiele osób mieszka w danym mieszkaniu i będzie w związku z tym z salonu korzystała. Telewizor należy umieścić w centralnym punkcie. Można go włożyć go w salonowy regał bądź zdecydować się na powieszenie go na ścianie, dzięki czemu nie będzie zabierał dużej ilości miejsca.

Co więcej, w salonie powinien znaleźć się miejsce dla miłośników książek. Może to być fotel mata ochronna na podłogę z malutkim stoliczkiem. W tym miejscu zdecydowanie trzeba umieścić lampkę.