W jaki sposób odpowiednio docieplić dom? Na co zwracać uwagę, aby dobrze wykonać to zadanie?

Ocieplenie domu posiada sens, bo ta kolejna termoizolacja pozwala zmniejszać zużycie opału. Dobrze ocieplić wszelkie zewnętrzne ściany domu, bo wówczas efekt będzie najbardziej zadowalający.

remont

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Przed zabraniem się do wykonania zadania należy jak najdokładniej wymierzyć ściany. Musimy naszkicować sobie projekt, w którym wyznaczymy sobie określone elementy rusztu. Przed startem trzeba również ściągnąć ze ścian wszelkie wystające elementy (docieplenia). Tego typu rzeczy to na przykład parapety czy rynny. Ściany oczywiście powinny być całkiem czyste, suche i równe.więcej porad w treści (www.anplast.pl/produkty/wentylacja,2,5565)Jeżeli trafimy na stary tynk, jesteśmy zobowiązani go usunąć. Pęknięcia muru wypełniamy masą wykonaną z silikonu, z kolei ubytki w ścianie wypełniamy zaprawą wyrównującą. Na ścianie może znajdować się pleśń, jeśli tak się zdarzy, to naturalnie ją usuwany, a mur powleczemy specjalnym impregnatem przeciwko grzybom.
Do docieplania zastosujemy wełnę mineralną. To materiał izolacyjny w formie płyt lub mat. Może być tez pod postacią granulatu. Idealnie nadaje się do docieplania wiekowych budynków, w których możemy odczuć straty ciepła. Czytaj też wynajemkotlowni.pl.

budowa

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli tak, stosuje się najczęściej wełnę odmian 80 i 100, której grubość minimalna wynosi 60 milimetrów. Do docieplania może jednakowoż używać sidingu winylowego. To materiał wykończeniowy z PCW. Można nim błyskawicznie i tanio osłaniać warstwę ocieplenia z wełny mineralnej, co sprawia, że ściana będzie bardziej szczelna, bardziej wytrzymała i ładniejsza. Wełnę mineralną musimy szczelnie przykładać do ściany, z kolei mocuje się ją za pomocą specjalnych łączników. Musi być dopasowana “na styk”, tak żeby wpasowana była do przestrzeni pomiędzy kolejnymi słupami rusztu. Przy okazji procesu docieplania budynku trzeba wykonać elewację. Zobacz też .

Najdoskonalszym materiałem do tego zadania jest oblicówka winylowa, którą określa się sidingiem. Siding do kupienia jest w postaci paneli i listew montażowych, jak również do wykończenia, więc można ciąć je zwykłą piłą. Ponadto, między sidingiem a wiatroizolacją musi być zachowana mała szczelina wentylacyjna.

Jeśli możesz uzyskać pozostałe dane na omawiany temat, to wykorzystaj to i wejdź na umieszczony poniżej odsyłacz i przeczytaj szczegóły.

Dlatego też zmontowane łaty stelażu montujemy dodatkowe i cienkie, na około 2,5 centymetra stelażu pod siding. Nie róbmy docieplenia samodzielnie, lepiej zlecić to profesjonalnej firmie, jak docieplenia Łódź.