W jaki sposób gustownie zaaranżować niewielki salon?

Bawialnia stanowi punkt spotkań wszystkich domowników, jedzenia posiłków, spokoju czy przyjmowania gości. Czasami w parę minut musi przeobrazić się w intymną sypialnię. Wyposażając to pomieszczenie wypada pamiętać o każdej z powyższych ról.

przytulny salon
Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Problematyczne prawdopodobnie będzie urządzenie małej przestrzeni. Na szczęście z pomocą przychodzą nam sklepy meblowe, których konstruktorzy proponują nam wielomodułowe serie mebli.

Poznaj ten tekst (http://dierre.pl/produkty-2/drzwi-o-zwiekszonej-odpornosci-wlamanie/at-hibry-dierre-jedyne-drzwi-rynku-zamkiem-elektromechanicznym/), ponieważ on na pewno też Cię niezwykle zaciekawi. Opisuje on podobną problematykę, więc nie zwlekaj i kliknij ten link!

Ich zaletą jest opcjonalne wybieranie elementów, które są nam konieczne. Możemy więc wskazać, że na początku potrzebujemy np. komody z szufladami na bieliznę pościelową, szafy na ciuchy i gabloty, w której będziemy gromadzić zastawę stołową. Tym samym kupujemy jedynie te elementy.

Najważniejszym meblem w każdym mieszkaniu jest łoże – stanowi bowiem miejsce wypoczynku i snu. Optymalny będzie dobór dużego narożnika, który na noc zmieni się w wygodne dwuosobowe łóżko. Możemy zakupić odsłonę rozkładaną, z szufladą na poduchy i kołdrę, lub z przesuwanym poprzecznym modułem, który może dodatkowo służyć jako obszerna pufa. Przed rogiem można ustawić stoliczek z dolną półką, na której z powodzeniem możemy trzymać książki, prasę oraz inne tematy, które chcemy mieć pod ręką. Jeżeli przewidujemy zakup telewizora, w dobie płaskich ekranów polecamy osadzić go bezpośrednio na ścianie – nie będzie wtedy zajmował przestrzeni. Takie problemy są naprawdę ważne, jeśli zajmuje nas dobra aranżacja salonu.

Gdy posiadamy już wszystkie przydatne meble, odpowiednio je ustawimy, pozostaje nam zadbać o akcesoria. Nie zalecamy inwestowania masywnych kotar do zasłonięcia okien. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą rolety okienne, oraz proste subtelne firanki powieszone na cienkich karniszach. Za pomocą tego optycznie zwiększymy powierzchnię pokoju, unikając wrażenia zabałaganienia przestrzeni. Oświetlenie pokoju powinno stanowić odpowiednio silne – na górze proponujemy żyrandol z kilkoma żarówkami, a przy łóżku wiszącą lampkę nocną.