Żółte kwiaty, fototapeta

W jaki sposób gustownie udekorować ściany

W wielu naszych mieszkaniach ściany są jedynie jednym z elementów konstrukcji, na których podtrzymywane są stropy. Niewielkim szaleństwem, na jakie sobie pozwalamy jest pomalowanie ścian jakimś kolorem. I na tym zwykle kończy się dekorowanie ścian. A przecież są to powierzchnie, które prowokują mnóstwo możliwości. Ludzie, którzy interesują się dekoracją pomieszczeń lub zajmują się tym zawodowo, zdają sobie z tego sprawę, że ściany mogą stanowić wspaniały element do dekoracji całego mieszkania.

Sypialnia - kolekcja CLASSIC
Źródło: www.vox.pl
Możemy znaleźć mnóstwo pomysłów na to, by uatrakcyjnić wygląd naszych ścian. Możemy zacząć od tych najbardziej popularnych, a zatem od gry kolorami. Zazwyczaj ściany (nadproża prefabrykowane dowiedz się więcej) w naszych wnętrzach są pokryte jednym kolorem. Ale jesteśmy w stanie uzyskać niesamowity rezultat, jeśli zastosujemy tych kolorów parę. Mogą one współgrać ze sobą, wtedy osiągniemy efekt cieniowania. Możemy też dobrać kontrastujące ze sobą barwy, które bardzo ożywią nasze wnętrze.

Bardzo często nasze ściany zdobią reprodukcje obrazów (zapoznaj się z ofertą rekomendowana strona). Obrazy to idealna propozycja dla ludzi, kochających sztukę, których niestety nie stać na kupno oryginałów. Tego typu aranżacja pasuje do klasycznych wnętrz, a także tych, urządzonych w stylu art decor lub do pomieszczeń w stylu barokowym. Możemy również poświęcić jeden pokój, na przykład pokój dzienny i urządzić tam naszą prywatną galerię sztuki.

Dobrze sprawdzą się także wydruki artystyczne (dowiedz się więcej ekstra źródło). To ciekawa propozycja dekoracji naszych ścian również w pozostałych pomieszczeniach. Nie zapominajmy, że kuchnia czy przedpokój to również ważne wnętrza, o których musimy pamiętać w czasie dekorowania całego mieszkania.Jeżeli cenniejsze są dla nas relacje w naszej rodzinie od historii sztuki, możemy udekorować nasze ściany pamiątkowymi fotografiami. W odpowiedni sposób można wyeksponować te najstarsze, które mają wyjątkowy urok. Powinniśmy powiesić je w ramach z drewna, które podkreślą ich niezwykłą urodę. Możemy również zaaranżować zdjęcia w konkretnej formie, na przykład koła. Tak udekorowana ściana – czytaj w serwisie – będzie nam przypominać o naszych przodkach i może być nie lada atrakcją dla odwiedzających nas gości.