fototapety młodzieżowe

Ustrzeż się tandety w aranżacji – szykowne fototapety

Gdy poetyczne krajobrazy i rajskie plaże zniknęły ze ścian naszych mieszkań w latach 90., chyba nikt nie podejrzewał, iż fototapety kiedykolwiek wrócą do łask.

fototapety młodzieżowe
Źródło: http://www.kowarts.pl/
Tymczasem nie jedynie powróciły, lecz co więcej, brylują na salonach zdobywając sobie coraz to większe grupy miłośników. Eleganckie fototapety pojawiają się w czasopismach wnętrzarskich, w projektach dekoratorów pomieszczeń. Zdawać by się zatem mogło, iż dzisiejsze stylowe fototapety na zawsze zerwały z wizerunkiem kiczowatych oraz przaśnych ozdób. Okazuje się jednak, iż na końcowy efekt aranżacyjny oddziaływanie ma nie tylko wyselekcjonowany wzór, lecz również sposób przymocowania tapety, jej miejsce, a także dopasowanie do aranżowanego mieszkania. Wbrew pozorom kicz nigdy nie śpi i zawsze należy być bacznym, ażeby niepostrzeżenie nie zakradł się do naszego wymarzonego pokoju dziennego albo sypialni.
Niestety, najpiękniejsze nawet luksusowe fototapety (link tu…), będą prezentować się nadzwyczaj niekorzystnie, jeżeli zostaną nieprofesjonalnie przymocowane do ściany. Dokładnie dlatego, jeśli pragniemy ustrzec się szajsu musimy zainwestować w należyty montaż fototapety (dodatkowe informacje). Chociaż obecnie przyklejanie ich jest prostsze, aniżeli kilkanaście lat wstecz, jeśli nie chcesz sprawdzać swoich umiejętności w tej dziedzinie, lepiej zamówić profesjonalistów. Nie bez znaczenia będzie też wybór właściwego miejsca. Jeśli decydujesz się na wzorzystą fototapetę, przyklej ją tylko na jednej ze ścian.

Jeśli obkleimy nią cały pokój, wizualnie go zmniejszymy jak też zafundujemy sobie chroniczny oczopląs. W sprzedaży dostępne są również fototapety młodzieżowe oraz fototapety do pokojów dzieci.