Urządzasz dom i nie wiesz co zrobić ze ścianami?

W trakcie urządzania mieszkania często stajemy wobec problemów dotyczących wykończenia wnętrza, dobrania dodatków i kolorów. Ciekawe wnętrze, to nie tylko nowoczesne meble i urządzenia, to również coś więcej. To właśnie dobrze dobrane detale decydują o klimacie mieszkania, a także mówią wiele o jego właścicielu.
Jak urządzić mieszkanie ze smakiem?

Fototapeta, widok na plażę i morze

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Zazwyczaj, aby urozmaicić mieszkanie, staramy się zagospodarować wolne ściany. Pusta ściana z jednej strony również może coś wyrażać, z drugiej jest idealnym polem do popisu, dla naszej wnętrzarskiej kreatywności. Naturalnie kilka czynników zdecyduje o tym, co na niej powiesimy. Przede wszystkim zastanówmy się, czy jaką formę sztuki lubimy najbardziej. Ponad to ustalmy, jaki ile pieniędzy możemy wydać na elementy dekoracyjne.

Jeśli jesteśmy fanami malarstwa, warto rozważyć zakup dobrego obrazu. Jeden, za to wyraźny artystyczny akcent, nada wnętrzu smaku.Jednakże dobre obrazy są raczej drogie, chociaż zawsze możemy potraktować to jako długoterminową inwestycję. Trzeba jednak rozważyć pomoc ze strony specjalisty, jeśli nie czujemy się na siłach, by nabyć coś niepowtarzalnego. Wszak nie ma nic gorszego, niż powieszenie w salonie marnego dzieła sztuki. W ten sposób nie osiągniemy zamierzonego celu. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup, stąd też na rynku są też dostępne obrazy drukowane na płótnie. To ciekawe rozwiązanie dla w rozsądnej cenie.

Fototapeta, kobieta w tańcu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Niektórzy wolą, aby na ścianie wisiały piękne fotografie. W zależności, od tego, co lubimy, możemy oprawić fotografie w antyramy lub wydrukować na płótnie. Z pewnością nie warto oszczędzać na jakości wydruku. Ciekawy efekt bardzo łatwo zniweczyć, gdy barwy zdjęcia są źle przejaskrawione,a obraz niewyraźny.

Najlepszej jakości reprodukcje to wydruki fine art lub też fine art print. Jest to technologia wydruku,która pozwala na uzyskanie wysokojakościowego obrazu, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej trwałości barw. Trzeba pamiętać, że złej jakości reprodukcje niszczą się po dłuższym okresie czasu, zwłaszcza gdy umieścimy je w mocno nasłonecznionym miejscu.