Urządzanie mieszkania to w ogóle nie jest taka prosta sprawa, jak niektórym się niekiedy wydaje – o ogólnym wrażeniu może przecież zadecydować jeden szczegół

Jednym z pomieszczeń w niejednym mieszkaniu, które jest niezwykle istotne, jest kuchnia. To zwykle tam spędzamy dużo czasu – my i nasi najbliżsi.
Jeśli uwielbiamy gotować, to w kuchni mogłybyśmy siedzieć zdecydowanie więcej czasu aniżeli w pokoju dziennym.

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy możliwość wtedy w tym samym czasie coś piec oaz czytać książkę przy ulubionym stole lub plotkować z kumpelami przy gorącej kawie. Zawsze wynajdziemy sobie coś, co można w kuchni zrobić. Wobec tego pomieszczenie to powinno mieć duszą i z pewnością nie może być traktowane jak miejsce do podgrzewania jedzenia w mikrofalówce. By nasza kuchnia była miła i wygodna, to trzeba odpowiednio przemyśleć, jak powinna być umeblowana. To ważne, gdyż powinien być przestrzegany pewnego rodzaju ciąg komunikacyjny pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem oraz kuchenką i musimy mieć wystarczająco długi blat, by łatwo nam się przy nim przygotowywało potrawy. Blaty meblowe muszą mieć odpowiednią wielkość, aby dobrze się nam pracowało – kroiło lub faszerowało. Zasadniczy jest też wybór materiału, z którego powinien być wykonany blat. Musi on pasować kolorem i stylem do designu, tak by wszystko razem prezentowało się idealnie. Drewno (wyrówniarka do drewna) jest przepiękne, ale bywa problematycznym materiałem do kuchni, gdzie jest dużo wody.

Wymaga wtedy bardzo regularnej troski. Dobrym pomysłem wydaje się być zawsze granit, gdyż jest niezwykle wytrzymały i możemy szatkować na nim różne produkty nie używając deski (heblarka do drewna) do krojenia.