images

Urządzanie łazienki bez stresu

Gdy remontujemy albo urządzamy łazienkę stajemy przed szeregiem decyzji. Zwykle, gdy chodzi o mieszkania w domu wielorodzinnym mamy raczej mały wpływ na to, gdzie w łazience będzie znajdować się prysznic albo wanna, umywalka i toaleta, ale niewielkie zmiany są możliwe. Kiedy już wszelkie rury i odpływy będą w odpowiednich miejscach, przychodzi czas na kupno kafelków.

mała łazienka
Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK
Planowanie zakupów
Możemy dostać zawrotu głowy. Kiedy mamy wybrany konkretny projekt jest łatwiej, ponieważ szukamy określonych kafelków, bram (zobacz adres tej strony) przynajmniej w jakimś wybranym kolorze. Kolejna decyzja to ceramika do łazienki. Wydawać się może, że to prosty wybór, potrzeba przecież właściwie tylko kilku rzeczy – sedesu, umywalki i wanny lub prysznica. Dziś jednak wybór jest tak duży, że możemy spacerować po sklepie kilka godzin i wciąż nie podjąć decyzji.

wyposażenie łazienki, lazienkaplus

Zróżnicowane odcienie, kształty – może bardziej szare, może białe, bardziej prostokątne płot (zobacz dalej) okrągłe? W sedesie spłuczka podtynkowa, ceramiczna albo może jeszcze innego rodzaju? Podobnie gdy idzie o umywalki – zdecydować się na stojącą, wiszącą, czy może nablatową? Jak duża wanna powinna być w łazience? Czy wybrać klasyczną, czy może trójkątną? Tak samo kabina prysznicowa – asymetryczna czy może klasyczna, z przesuwnymi czy otwieranymi drzwiczkami. Można zwariować.

Przeglądaj projekty
By uniknąć biegania po sklepie między umywalkami, należy wcześniej pooglądać magazyny wnętrzarskie, znaleźć kilka pomysłów w internecie, żeby mieć pomysł już przy drzwiach do sklepu czego mniej więcej szukamy. Zdecydowanie prościej jest robić zakupy, jeżeli jesteśmy pewni, że wolimy umywalki prostokątne i nablatowe od innych, że prysznic powinien być ze szkła z otwieranymi drzwiami, a nie z tworzywa z przesuwnymi. Szukaj tutaj:

Urządzanie łazienki nie musi generować stresu, może być bardzo przyjemne. Jeżeli tylko z wyprzedzeniem znajdziemy projekt, który nam się podoba, gdy wiemy do czego dążymy i jaki rezultat chcemy osiągnąć, to kupowanie materiałów będzie przyjemnością a nie męką. A w rezultacie dostaniemy estetyczne pomieszczenie, gdzie będziemy odpoczywać.