Bombay Sapphire Bramble

Urządzamy swój barek w domu? Czemu nie!

Zapraszasz gości do siebie i chciałbyś się czymś wyróżnić? Może przyrządzając swoje autorskie drinki, po które będziesz sięgał do swojego własnego barku? Myślałeś kiedyś o tym, a może te temat jest ciągle aktualny? Jeśli tak, zapraszam do przeczytania artykułu, zobacz, że zrobienie swojego barku to nietrudne zadanie.

drinki
Autor: Disaronno
Źródło: Disaronno
Potrzebujesz kilku niezbędnych przyrządów. Lód to podstawa, nie istotne czy zima czy lato, lód musi być w każdym drinku. Przydatna jest miarka, za jej pomocą przygotowany przez nas koktajl będzie dokładnie odmierzony, a gwarancją dobrego smaku są idealne proporcje. Większość drinków będzie smaczniejsza jeśli dodasz do nich owoce. Nie powinieneś jednak zrobić tego ot tak, potrzebne ci będzie do tego moździerz do owoców. Tak samo pamiętaj o shakerze czy o mieszadełkach do drinków.

Szklanki muszą być w każdym barku (zamów taniej online – nalewaki i pompki do butelek). Potrzebujesz ich dwa typy: wysokie i niskie. oprócz tego, niezbędne są kieliszki do koktajli. Co do wyboru alkoholi, to nie musisz raczyć wszystkich najdroższymi trunkami. Kilka alkoholi wysokoprocentowych, smaczne wina to odpowiednia rekomendacja, żeby docenić twój barek.

Warto posiadać również praktyczne rzeczy, które szczególnie dobrze sprawdzają się podczas degustacji wina. Nalewaki, pompki i zatyczki to minimum. Z nalewakiem łatwiej nalewa się wino, nie musisz się obawiać, że rozlejesz wino poza kieliszek. Pompka, służąca w wielu modelach też jako korek umożliwi zachować świeżość otwartego wcześniej wina. Warto pomyśleć też o obcinarkach do folii i podstawkach (zamów w sieci – kuchenne obcinaki do folii). Nie są to niezbędnie równie rzeczy, jak wymienione wcześniej, lecz dobrze jest je też mieć.

Kiedy już zaopatrzymy się w te akcesoria możemy mieć pewność, że nasz barek spełni swoją rolę znakomicie. Postarajmy się także, aby jego design był ciekawy, pasujący do wystroju. Najczęściej kupuje się barki eleganckie, z gatunkowego drewna, dzięki czemu wytwornie się one prezentują. Oczywiście, wszystko zależy od twojego gustu, możliwości finansowych i aranżacyjnych.

Nie posiadasz pewności, jeśli chodzi o prezentowane zagadnienie? To odszukaj więcej tutaj (https://www.dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Wykladziny/83), a niewątpliwie dowiesz się większą ilość informacji na prezentowany wątek.