kolorowy pokój

Urocza i przytulna aranżacja pokoju dla dziecka

Urodziny dziecka to niezwykle oczekiwany moment w wielu domach. Tata z mamą najczęściej wtedy meblują dla noworodka osobny pokoik. Na co należy zwrócić uwagę wyposażając
taką przestrzeń? Jakich będziemy szukać mebli?Już omawiamy te pytania.

kolorowy pokój
Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.
W pierwszej kolejności zadbajmy, by dziecinny pokój był miejscem dobrze nasłonecznionym. Ściany najlepiej pomalujmy na pastelowe, delikatne kolory. W wielu sklepach znajdziemy duże, kolorowe naklejki z postaciami z bajek dla dzieci, które fajnie będą zdobić pokój niemowlaka. Kupując górne oświetlenie sprawdźmy, czy nie jest zbyt mocna – najlepiej, niech żarówka będzie osłonięta dużym, białym kloszem. Sprawi on, że światło będzie delikatniejsze i nie narazi dziecka na uszkodzenie wzroku. Oprócz tego zadbajmy o niewielką lampkę nocną, która da lekkie i delikatne światło. Będzie doskonała, kiedy nocą będziemy chcieli nakarmić niemowlaka.
Podstawowymi meblami, które na obecną chwilę będą nam potrzebne, są drewniane łóżeczko, przewijak i szafka na ubrania i kosmetyki. Przy wyborze dziecięcego łóżeczka sprawdźmy, czy posiada ono możliwość zmiany wysokości, a także dobrze, jeśli jeden z boków da się opuścić. Możemy także myśleć o wyjmowanych szczebelkach, by kiedy dziecko dorośnie mogło z łatwością samemu z niego wydostać się. Szukając półki, zwróćmy uwagę, czy są one elementami jakiejś jednej kolekcji. Jest to rozwiązanie idealne, bo wraz z rośnięciem pociechy będziemy dokupować kolejne części meblościanki.
Nim zaczniemy aranżować pokój, musimy pomyśleć w jakim klimacie ma być ono urządzone. Możliwości może być wiele, co udowadnia sklep Pastelove.