Terapia zapachowa w warunkach domowych

Na właściwą atmosferę w mieszkaniu składa się całe mnóstwo czynników. W głównej mierze budujemy klimat przez umeblowanie. Odpowiednio dopasowane meble oraz różnego rodzaju dodatki to jednakże nie wszystko w tym temacie. Nie zapominajmy, że duże znaczenie posiadają również kolory. Zanim zaczniemy aranżować nasze mieszkanie, powinniśmy zapoznać się z mową kolorów. Każdy odcień posiada wyjątkowy charakter. Często przy pomocy rozmaitych odcieni jesteśmy w stanie optycznie zmieniać rozmiar pomieszczenia.

Jednakże to nie wszystko. Często zapominamy o bardzo ważnym czynniku, który wyjątkowo wpływa na nasz nastrój. Jest to odpowiedni zapach. Postarajmy się, by w naszym mieszkaniu zapanował przyjemny aromat – .

świece

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Człowiek zakochał się we wspaniałych aromatach wieki temu. Jeszcze w starożytności używano rozmaite kadzidełka, które wykorzystywano także w czasie religijnych obrządków. Ten ostry aromat często wprowadzał wyznawców w niezwykły nastrój – Z biegiem wieków ludzkość nauczyła się wyciągać esencje zapachu z każdej rośliny. Powstały także specjalne sposoby, które pozwalały przechowywać te cudowne zapachy i zamykać je w ozdobnych buteleczkach. Jeszcze dzisiaj prawdziwe perfumy to luksusowy podarek.

Poszukujesz uzupełniających wiadomości na opisywany tutaj temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej materac 90×200 kieszeniowy a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

We wschodniej kulturze kadzidełka to bardzo istotny element kontemplacji. Tam aromaterapia stosowana jest od tysiącleci. Leczenie zapachami co raz częściej stosuje się też u nas. Na pewno nie będziemy mieć żadnego kłopotu z kupieniem rozmaitych świeczek do aromaterapii. Sole do kąpieli również możemy dostać w wielu przyjemnych zapachach, dlatego możemy sobie często fundować aromatyczne kąpiele. Możemy podwoić doznania, umieszczając w całej łazience świeczki yankee candle – . Ich cudowny aromat zapewni nam wyjątkowe rozluźnienie.

Wspaniały zapach jest w stanie również panować w naszych torebkach albo szufladach. Niekiedy ciuchy dobywane ze starych szafek nie pachną zbyt przyjemnie. Można to zmienić, zawieszając saszetki zapachowe. Esencje zapachowe, które się z nich uwalniają, spowodują, że nasza odzież będzie zawsze świeża i pachnąca.