aromaterapia

Terapia zapachowa w warunkach domowych

Na właściwą atmosferę w mieszkaniu składa się całe mnóstwo czynników. W głównej mierze budujemy klimat przez umeblowanie. Odpowiednio dopasowane meble oraz różnego rodzaju dodatki to jednakże nie wszystko w tym temacie. Nie zapominajmy, że duże znaczenie posiadają również kolory. Zanim zaczniemy aranżować nasze mieszkanie, powinniśmy zapoznać się z mową kolorów. Każdy odcień posiada wyjątkowy charakter. Często przy pomocy rozmaitych odcieni jesteśmy w stanie optycznie zmieniać rozmiar pomieszczenia.

Jednakże to nie wszystko. Często zapominamy o bardzo ważnym czynniku, który wyjątkowo wpływa na nasz nastrój. Jest to odpowiedni zapach. Postarajmy się, by w naszym mieszkaniu zapanował przyjemny aromat – .

świece
Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Człowiek zakochał się we wspaniałych aromatach wieki temu. Jeszcze w starożytności używano rozmaite kadzidełka, które wykorzystywano także w czasie religijnych obrządków. Ten ostry aromat często wprowadzał wyznawców w niezwykły nastrój – Z biegiem wieków ludzkość nauczyła się wyciągać esencje zapachu z każdej rośliny. Powstały także specjalne sposoby, które pozwalały przechowywać te cudowne zapachy (wróć) i zamykać je w ozdobnych buteleczkach. Jeszcze dzisiaj prawdziwe perfumy to luksusowy podarek.

We wschodniej kulturze kadzidełka to bardzo istotny element kontemplacji. Tam aromaterapia stosowana jest od tysiącleci. Leczenie zapachami co raz częściej stosuje się też u nas. Na pewno nie będziemy mieć żadnego kłopotu z kupieniem rozmaitych świeczek do aromaterapii. Sole do kąpieli również możemy dostać w wielu przyjemnych zapachach, dlatego możemy sobie często fundować aromatyczne kąpiele. Możemy podwoić doznania, umieszczając w całej łazience świeczki yankee candle – . Ich cudowny aromat zapewni nam wyjątkowe rozluźnienie.

Wspaniały zapach jest w stanie również panować w naszych torebkach albo szufladach. Niekiedy ciuchy dobywane ze starych szafek nie pachną zbyt przyjemnie. Można to zmienić, zawieszając saszetki zapachowe. Esencje zapachowe, które się z nich uwalniają, spowodują, że nasza odzież będzie zawsze świeża i pachnąca. car jar