Technologia oświetlenia LED

Prawie każdy doskonale zna oświetlenie rodzaju LED. Dawniej żarówki ledowe były wykorzystywane najczęściej w elektronice. Najczęściej niewielkie punkty diod były używane jako kontrolki w różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych. Wówczas najczęściej miały kolor zielony Jeśli jednakże zmieni się ich barwę na biały oraz znacząco zwiększy moc wytwarzanego przez nie światła, mogą być wykorzystywane jako zwykłe źródło światła.

Akcenty światłem led

Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light

Między innymi warto zaznaczyć, że żarówki LED są o wiele bardziej wytrzymałe niż żarówki halogenowe. Świecą znacząco dłużej, a w dodatku nie gasną nagle jak tradycyjne żarówki. Jeśli decydujemy się na wykorzystywanie żarówek LED, zawsze fantastycznie wiemy, kiedy zbliża się koniec ich efektywności. Żarówki LED zaczynają wtedy świecić mniej, dzięki czemu można się zorientować, kiedy trzeba nabyć nową żarówkę.

W dodatku czas działania żarówek LED jest nader długi. Podczas gdy klasyczna żarówka świeci przez jeden do dwóch tysięcy godzin, żarówka diodowa może działać nawet przez pięćdziesiąt do stu tysięcy godzin.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, to kliknij na odsyłacz do źródła (http://www.wielkor.pl/pl/c/Planery-magnetyczne-suchoscieralne/61), który zaprowadzi Cię do wartościowej witryny – ona dokładnie omawia ten temat.

Oczywiście żarówki LED są w dodatku o wiele droższe niż tradycyjne żarówki, jednak zdecydowanie nie trzeba ich aż tak szybko wymieniać. Cena nabycia nowej żarówki też w ogóle nie jest mały – zwykle markowe żarówko energooszczędne kosztują właściwie tyle ile żarówka LED.

Funkcjonalne oświetlenie

Autor: Skoff
Źródło: Skoff

Dobrze w dodatku podkreślić, że żarówki LED są bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania. Jeśli upuści się zwykłą żarówkę na ziemię, najczęściej się rozbije, tymczasem żarówka LED najczęściej nie ulegnie uszkodzeniu. Ekologiczne listwy LED’owe rewelacyjnie sprawdzają się jako drugie źródło światła. Kiedy ma się w swoim domu zarówno normalne oświetlenie jak i żarówki LED, można wyczarować z nich naprawdę rewelacyjne aranżacje.

Żarówkami LED można oświetlić wszystkie akcesoria, które są nader fajne i które chce się zaakcentować. Taki rodzaj oświetlenia sprawdza się fajnie głównie w modernistycznych domach, jednak może zostać również użyty do stworzenia nietypowej aranżacji w bardziej stylowo urządzonych mieszkaniach – może to dać naprawdę interesujący efekt.