Taniec

Tańcząca fototapeta

Taniec jest bardzo ważnym akcentem w niejednej kulturze. Za jego pomocą, w ekspresyjny sposób, wyrażano wiarę, odprawiano obrządki religijne oraz elementy istotnych ceremonii, od czasów starożytnych. Dowodem tego są także notki w relacjach biblijnych, np. psalmach. W dzisiejszych czasach jest to także doskonały temat na fototapety, do modnych kształtowaniu wnętrz.

Taniec
Autor: mararie
Źródło: http://www.flickr.com
W średniowieczu taniec śmierci demonstrował mentalną, dotychczasową prawdę: pamiętaj o śmierci. Pląsający ludzie to także temat wytworów artystycznych. Taniec obrzędowy, cały żywiołowości i radości, był pospolitym motywem malarskim Pieter’a Bruegel’a.

W czasach impresjonizmu, Edward Degas malował na obrazie baleriny podczas ćwiczeń i pokazów, na ekspresyjnie rozmazanym podkładzie.Również motyw tańca przewijał się także w dziełach takich sław jak Jacek Malczewski, Edward Munch i Pablo Picasso.

Tańczących ludzi w niezwykłych strojach i pełnych ekspresji pozach przepadają także fotografowie i dekoratorzy wnętrz. Fototapeta na zamówienie ukazująca tancerkę Flamenco może być doskonałym dodatkiem wystroju wnętrza w stylu hiszpańskim. Fototapeta ze zdjęcia układu tańca nowoczesnego idealnie nadaje się do pokoju nastolatka, lub w kształcie wielkoformatowej – jako dekoracja sali do tańca.

Przeczytaj jeszcze więcej wchodząc na: Fototapety Art.Widi