Wnętrza w stylu skandynawskim

Sztuka dekorowania pomieszczeń

Lubimy urządzać nasze domy. Tym bardziej, że od dłuższego czasu posiadamy wielki wybór wszelkiego typu umeblowania oraz elementów wyposażenia. W końcu obudziliśmy się z tego złego snu, jakim był panujący w Polsce ustrój socjalistyczny. Wówczas tylko wybrani mogli sobie pozwolić na stylowe wnętrze. Zwykli śmiertelnicy byli niestety skazani na to, co było dostępne. Brało się więc towar, który właśnie znajdował się w sklepach i nie wybrzydzało się. Z tego powodu, większość mieszkań wyglądała identycznie: te same zestawy mebli, te same ozdoby. Własny styl został zdeptany przez szarą rzeczywistość.

Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Aranżowanie wnętrz jest nie tylko pasją wielu ludzi. Szybko można zmienić swój dom z pomocą wielu dostępnych na rynku designerskich przedmiotów, m.in. takich firm jak meble Wioleks (link).

Biuro domowe w stylu skandynawskim
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Aranżowanie wnętrz to także ciekawy sposób na interes. Osoby, które zostały obdarzone wyjątkowym zmysłem estetyki, doskonale radzą sobie w profesji dekoratora wnętrz. Jest to zajęcie, które może przynieść naprawdę spore pieniądze. Cała branża dekoracji wnętrz rozwija się znakomicie. Możemy czerpać natchnienie z wielu branżowych magazynów, które są dostępne na rynku. Zakłada się coraz więcej profesjonalnych biur, które z chęcią posłużą pomocą przy aranżacji wnętrz. Bardzo często korzysta się z rozwiązań cenionych designerów, tworzących np. dla niemieckiej marki Blomus.

narożniki skórzane
Autor: wioleks
Źródło: http://www.wioleks.pl/pl/

Ciągle zjawiają się kolejne, oryginalne trendy. Niektóre style przechodzą do klasyki, inne błyszczą tylko przez jeden sezon, a potem wszyscy o nich zapominamy. Przykładem aranżacji, która ciągle ma kolejnych fanów i wciąż nas zachwyca, jest styl skandynawski. Dowodem na to jest ogromna popularność, jaką cieszą się meble skandynawskie. Styl skandynawski to stylowe połączenie praktycznej prostoty z chłodną naturą. Stylizacja utrzymana jest w naturalnych odcieniach.

Ale nie każdemu w smak tego typu spokojna przestrzeń. Są tacy, którzy uwielbiają wprowadzać mocne, niebanalne akcenty w swoim otoczeniu. Dla wszystkich, którzy pragną się odróżniać z tłumu doskonała będzie komoda srebrna. Przedmioty w takim odcieniu na pewno zwracają na siebie uwagę. Nie każdy jest na tak odważny, by zdecydować się na stolik srebrny. Jeśli tę barwę połączymy z niebanalną formą, to powstanie niecodzienna dekoracja. Ale w tej branży również o to chodzi, aby pójść o jeden krok do przodu.