kominek

Szklane dodatki bywają rzeczywiście ładne, sprawdź, jak zastosować je w swym wnętrzu

Szkło bywa materiałem powszechnie wykorzystywanym w aranżacji wnętrz mieszkaniowych lub komercyjnych. Jego różnorodny charakter decyduje o tym, że może być stosowany na doprawdy dużo sposobów i w każdym przypadku wygląda modnie i nowocześnie. Szklane elementy są widoczne tak naprawdę w dowolnym pomieszczeniu w domu, szkło może być stosowane w postaci przedmiotów użytkowych, jak także wspaniałych ozdób.

Gabloty oraz szyby

W kuchniach i salonach szkło zostaje zastosowane na wiele różnorakich sposobów. Nierzadko materiał ten jest montowany jako dopełnienie gablot oraz witryn, jak też szafek kuchennych. W ostatnim czasie wielkim powodzeniem wśród konsumentów może poszczycić się szkło grawerowane . Stanowi ono cudowną dekorację witryn, oszklonych gablot i szafek wieszanych w kuchni. Na szybach można grawerować różne motywy, powodzeniem cieszą się motywy roślinne oraz kwiatowe, jak także malownicze esy-floresy czy figury geometryczne.

kominek
Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame


Kominek za szkłem

Gdy rozchodzi się o salony szkło wykazuje jeszcze inne zastosowanie, bywa bowiem bardzo często wykorzystywane przy projektowaniu osłon dla kominków. Szkło kominkowe spotyka się w bardzo licznych wariantach. Powodzeniem szczyci się tak i szkło transparentne, jak również szkło podobne do lustra, które staje się transparentne dopiero pod wpływem ciepła płomieni. Zastosowanie szklanej powłoki posiada też zmysł praktyczny, ponieważ ogranicza rozprzestrzenianie się zabrudzeń czy sadz na salon lub inne pomieszczenie, gdzie zamontowane jest palenisko. Więcej na stronie .

Szklana łazienka

Wiele szklanych motywów i dekoracji spotyka się także w łazienkach. Jeśli pragniemy nabyć szklane kabiny prysznicowe we Wrocławiu okaże się idealnym miejscem w przypadku regionu dolnośląskiego. Współczesne kabiny są wyjątkowo nowoczesne oraz piękne. Asortyment okazuje się bogaty zarówno pod względem kształtu, jak też technik wykonania, koloru czy wzoru. Z tak pięknymi elementami urządzenie nowoczesnej oraz eleganckiej łazienki nie stanowi najmniejszego problemu. Ze szkła bardzo często wytwarza się także odmienne elementy wyposażenia wnętrz sanitarnych: umywalek, szafek, stolików. Oczywiście do ich produkcji wykorzystuje się mocne, klejone warstwowo albo hartowane tworzywa, co daje pewność bezpiecznego i komfortowego użytkowania.