dom

Styropian, fantastyczny do izolowania, popularnie stosowany w branży budowlanej

Decydując się na budowę domu, nierzadko stajemy przed dylematem wyboru technologii i materiałów, o których zbyt wiele nie wiemy lub na których się zupełnie nie znamy. Budując dom chcemy, aby ten dał nam jak najwięcej zadowolenia i był jak najekonomiczniejszy w użytkowaniu.

termoizolacja
Autor: Baumit
Budowa domu jest poważnym zamiarem, które wiele osób waży jako inwestycję na całe życie, a częstokroć nawet traktuje w kontekście wielopokoleniowym. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na surowce, które zapewniają długowieczność. Takie które zapewniają niewysokie nakłady eksploatacyjne. Ogromną paletę możliwości budowlanych oraz wykonawstwo zarówno dla tradycyjnych, jak i innowacyjnych projektów – url. Tworzywem wykorzystywanym bardzo często do budowy domów, jest styropian. Jego niewątpliwą zaletą, jest odporność na oddziaływanie wody, pleśni, grzybów i bakterii.

Styropian jest prosty w obróbce ponieważ nie pyli, nie powoduje uczuleń i nie ma konieczności stosowania środków ochrony osobistej. Nie jest w ogóle niebezpieczny dla zdrowia, o czym świadczy dopuszczenie go do styczności z żywnością. Jego znakomite cechy termoizolacyjne oraz atrakcyjna cena powodują, że jest on obecnie najczęściej używanym tworzywem izolacyjnym na naszym rynku. Zastosowanie styropianu w budownictwie jest wszechstronne. Płyty styropianowe, używane są do izolacji cieplnej przede wszystkim ścian zewnętrznych budowli a także dachów, stropów, stropodachów, podłóg, posadzek oraz urządzeń cieplnych i chłodniczych. Do izolacji rur kanalizacyjnych, po to by utrzymać stałą temperaturę wewnątrz rur, zarówno dodatniej jak i ujemnej używane są otuliny styropianowe. Otuliny styropianowe są lekkie, proste i stosunkowo szybkie w montowaniu.

styropian
Autor: Baumit
Posiadają dużą wytrzymałość oraz są wytrzymałe na oddziaływanie wody. W celu skierowania wody opadowej z połaci dachowych w kierunku rynien lub rur spustowych, używa się styropianowe kształtki dachowe. Płyty spadkowe, przeznaczone są do profilowania powierzchni płaskich: tarasów, dachów i innych, takich którym pragniemy nadać spadek czy odpowiednie pochylenie – url. Na rynku spotkamy kształtki dachowe ze skosem jednostronnym, dwukierunkowym, korytkowe ze spadkiem do jednego miejsca itp. Zastosowanie takiego rozwiązania, jest o wiele tańsze niż chociażby zrobienie spadków na konstrukcji dachu, dlatego, że styropian jest tworzywem lekkim, istotnie ograniczającym ciężar dachu, a części styropianowe są proste i stosunkowo szybkie w montażu.