Stwórz osobisty kalendarz żeby każdego dnia powracać do miłych chwil…

Tegoroczny, letni urlop odszedł w zapomnienie. I pewne jest, że w naszych aparatach, znajdą się setki zdjęć, które wypadałoby odpowiednio wyselekcjonować w celu prezentacji rodzinie i przyjaciołom. W zimowe wieczory przy kominku z pewnością większość z nas z sentymentem do wakacyjnych zdjęć, nie tylko tych z tego roku. W końcu po to pielęgnujemy wspomnienia w postaci zdjęć, aby piękne urlopowe chwile zachować na dłużej.

kalendarz

Autor: Asja Boroš
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne też znacie ten problem. Ponad 600 zdjęć w folderze „wakacje”. Nie jesteśmy pewni, czy zostawić je w całości na płycie, czy wyłonić „perełki”, aby wywołać i wrzucić do klasycznego albumu? Jednak, zdecydowanie ciekawszym pomysłem na pokazanie zdjęć będzie fotokalendarz – wspomnienie wakacji w nowoczesnym wydaniu.

Dobre fotokalendarze, nie kolażu dobranych przypadkowych zdjęć. Fotokalendarze z wakacji to coś znacznie więcej, gdyż opowiadają pewną historię. Zdjęcia z wakacji można ułożyć w ciekawą opowieść i podpisać je ciekawymi opisami tego, co miało miejsce podczas wypoczynku. Kalendarz stanie się wtedy foto opowieścią, dzięki której nasze wspomnienia żyją i sprawiają, że w jednej chwili wracamy do wakacyjnych wypadów, przekładając karty kalendarza.

Jak przedstawia się tworzenie oryginalnej pamiątki?

kalendarz

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy przede wszystkim od segregacji zdjęć. Zdecydujmy się jedynie na te, które które budzą szczególnie miłe wspomnienia. Kolejną czynnością będzie projekt. Zdjęcia, które zasługują na wyeksponowanie, ułóżmy zgodnie z tematyką.

Sądzisz, że ten materiał jest warty polecenia? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię także ta rekomendowana oferta (www.czyszczenieparowe.eu/pranie-naroznikow/), ponieważ odnosi się do pokrewnej tematyki.

Na przykład na zdjęcia z plaży, z wycieczek, radosnych chwil. Takich zdjęć będzie na pewno bardzo dużo. Z tak skatalogowanych zdjęć wybierzmy te, które na pewno trafią do kalendarza. Podział ten, na pozór nieuporządkowany, pozwoli na przygotowanie fascynującego kalendarza z historią.

Podróżować jest bosko, mówią słowa piosenki. Czy nie byłoby cudownie, powracać myślami o każdej porze dnia i roku? Powinniśmy zatem zamknąć nasze wspomnienia w fotokalendarzu, by móc by wspólnie z bliskimi pielęgnować dobre chwile.