osuszacz powietrza

Sprężone powietrze bardzo często wykorzystywana energia – skąd się bierze i jak wytworzyć stosowną właściwość i czystość.

Sprężone powietrze jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mediów wraz z prądem, gazem i wodą. To powietrze, które utrzymywane jest pod ciśnieniem. Ma ono wiele zastosowań w wielu narzędziach wykorzystywanych w życiu codziennym. Aczkolwiek do jego wygenerowania i podtrzymania pod stosownym ciśnieniem konieczny jest trafny sprzęt.

Rodzaje osuszaczy sprężonego powietrza

Sprężone pełna analiza:powietrze, aby posiadało jakąś ważność wytwórczą musi mieć odpowiednie właściwości. Aby je uzyskać niezbędny jest sprzęt, który wspomoże je wygenerować. Do takich urządzeń zaliczają się osuszacze sprężonego powietrza. Jest to aparatura, która usuwa wilgoć ze sprężonego powietrza do koniecznego stopnia. Osuszacze sprężonego powietrza (więcej na ) występują w różnorodnych kategoriach. Jedne z najczęściej stosowanych są osuszacze adsorpcyjne. Stosowane są w przemyśle przy dużych ciśnieniach. Osuszacze adsorpcyjne (patrz) skonstruowane są z układu sterującego oraz dwóch zbiorników, które przemiennie pracują. Do likwidowania wilgoci z powietrza wykorzystuje się adsorbent przeważnie w formie aluminiowego żelu granulowanego. Aby poprawić wydolność jego działania można zastosować chłodnicę wejściowego powietrza.

Przemysłowe osuszanie powietrza
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Wytwarzanie niezanieczyszczonego sprężonego powietrza

Aby sprężone powietrze realizowało swoją czynność musi oprócz odpowiedniej wilgotności musi posiadać właściwą, wartość. Do eliminowania wszelkich skażeń z niego wykorzystywane są filtry sprężonego powietrza. Dzięki nim powietrze jest sterylniejsze i osad, jaki tworzy się przy sprężaniu nie dociera do samej sieci sprężonego powietrza, przez co nie popsuje maszyn, w których jest wykorzystywane.

Filtry sprężonego powietrza wytwarzane są w wielu typach: węglowe, pyłowe, sterylne i koalescencyjne gdzie każdy ma inne zastosowanie. Usuwają one zabrudzenia ciekłe oraz stałe a także wirusy i bakterie w przemyśle aptecznym i żywieniowym. Dzięki tym wszystkim urządzeniom wykorzystywać można sprężone powietrze(zobacz rekuperator marley cena) w takich sektorach jak: przemysł samochodowy, elektroniczny, na statkach, straży pożarnej, w nurkowaniu a także w pneumatyce i zasilaniu sprzętów pneumatycznych.