Sprawdź jak światło wpływa na Twoje ciało

Nie od dziś wiadomo, że rodzaj oświetlenia, jego natężenie oraz barwa mają silny wpływ na nasze samopoczucie. Spędzając kilkanaście godzin dziennie w sztucznie doświetlonym pomieszczeniu warto zdecydować się na wybór najbardziej optymalnego rodzaju światła i tym samym zadbać o komfort pracy lub wypoczynku.

żyrandol w pokoju

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród wielu rodzajów lamp dostępnych obecnie na rynku powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na oświetlenie diodowe i oświetlenie led. Te dwa typy korzystnie wpływają na naszą fizjologię, dlatego są najczęściej wykorzystywane do tworzenia aranżacji określanych jako oświetlenie biodynamiczne. Modelując odpowiednio natężeniem światła, jego barwą, odbijaniem koloru i kilkoma innymi parametrami można uzyskać efekt bardzo podobny do oświetlenia naturalnego, działającego pozytywnie na stan emocjonalny człowieka, jego koncentrację i samopoczucie.

Lampyilampki.pl - oświetlenie

Źródło: Lampyilampki.pl

Planując wybór oświetlenia biurowego czy przemysłowego lub [ręcznik do sauny] lamp do domu najlepiej zwrócić uwagę nie tylko i wyłącznie na ich dekoracyjny walor i efektywność ale w pierwszej kolejności na wpływ na fizjologię człowieka i jego dobową aktywność. Przed wyborem danego modelu lamp najlepiej skonsultować się z ekspertami, którzy zaproponują najbardziej optymalną opcję i pomogą zaprojektować pełną linię profesjonalnego oświetlenia.