Dekoracje sali weselnej

Sposoby udekorowania sufitu

Najważniejsze na weselu jest to, aby miło spędzać czas i w właśnie tak uczcić ten ważny dzień. Trzeba jednak podkreślić, że wszystkie dekoracje nadają świątecznemu dniu odpowiedniej rangi. Dlatego estetycznie przystrojona sala weselna to podstawa. Poza tym jednym z kluczowych części samego pomieszczenia jest sufit. Ładnie ozdobiony sufit to już duży sukces. Z kolei nieszczególnie estetyczny może zniszczyć efekt, jaki sprawia cała sala. Jakimi metodami można prosto i skutecznie udekorować sufit?

Dekoracje sali weselnej
Autor: Agence Tophos
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu powinniśmy wybrać właściwe oświetlenie. Nie chodzi rzecz jasna o to, by dobrze rozjaśnić pomieszczenie, ale o to, by wykreować estetyczną świetlną kompozycję.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię zajmuje? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj naszą firmę (www.projektoskop.pl/) – poznasz tu nieprawdopodobnie absorbujące informacje.

W tej roli świetnie sprawdzają się niewielkie, choinkowe lampki. Wystarczą lampki przypominające te, którymi zdobimy choinkę. Wcale nie powinny budzić skojarzeń z choinką, jeśli pociągniemy je wzdłuż sufitu i ładnie opleciemy belki. Światełka będą też doskonale wyglądać wokół okien. Nie muszą zdobić tylko sufitu, mogą sięgać na ściany. Pomysły na dekorację sali weselnej możesz sprawdzić na

Dekoracje sali weselnej
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Poza lampkami, budżetowymi a jednocześnie bardzo efektownymi ozdobami są każde ozdoby papierowe i bibułowe. Niektóre z nich można kupić w markecie, część możemy wykonać sami. Papierowe koła da się kupić np. w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Świetnie prezentują się także lampiony, które rozświetlają pomieszczenie przyjemnym światłem. Świetnym pomysłem jest również to, by samemu przyjąć rolę twórcy i utworzyć własne ozdoby. Wystarczy znaleźć w sieci metody tworzenia origami. Liczne ozdoby tego typu pod sufitem robią niezapomniane wrażenie.

Chętnie wybieraną ozdobą górnej części sali jest także rozłożysta tkanina czy też paski tkaniny. Wygląda to bardzo elegancko, ale bywa to również ozdoba stosunkowo kosztowna.