Sposoby na ochronę archiwum rodzinnego

W archiwum rodzinnym znajdziemy fotografie, akty, zaświadczenia a także pozostałe dokumenty. Warto zatroszczyć się, by nie nadszarpnął ich ząb czasu.

W jaki sposób to zrobić?
Najpierw wszystkie oryginały poświadczeń a także zdjęcia warto zeskanować oraz zapisać ich cyfrowy obraz na pececie. W ów sposób nie potrzebujemy każdorazowo wyjmować dokumentu a także wystawiać go na rozmaitego typu ryzyka. O ile ktoś wybiera papier, może również wydrukować zeskanowany tym sposobem oryginał naszego dokumentu. Pliki z kolei trzeba przechowywać dodatkowo dysku zewnętrznym. Opłaca się w owym celu wydać 300 zł zewnętrzny dysk.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wpisów na ten temat? Przekazujemy Ci dobrą wiadomość – naciśnij w ten link i rozkoszuj się czytaniem.

Z netu, niecelowo, możesz pobrać wirusy, które mogą skasować pliki z dysku albo doprowadzić mogą do unieruchomienia systemu.

sprzęty

Źródło: http://www.morguefile.com/
Gdzie gromadzić ważne dokumenty? Z całą pewnością nie wolno trzymać dokumentów papierowych w zwyczajnych obwolutach z folii. O wiele przyspieszają one niszczenie się papierowych dokumentów. Wadą sztucznych koszulek jest z pewnością ich nie ekologiczność oraz to, iż są w stanie przyczynić się do rozmazania czcionki. Najodpowiedniej przechowywać oryginalne dokumenty jak też zdjęcia w skoroszytach albo kopertach bezkwasowych. Niezłym pomysłem z kolei może być laminowanie dokumentów jakich używamy na co dzień. Warto także ochraniać publikacje, poświadczenia, szkice a także plany przed bezpośrednim blaskiem promieni słonecznych jak też nie naświetlać oprawionych przedmiotów papierowych sztucznym punktowym światłem.

Tak blask słoneczny, jak też sztuczne światło niosą promienie ultrafioletowe a także wydzielają ciepło. Obydwa te elementy są bardzo szkodliwe dla dokumentów papierowych.