łóżko

Sposoby na azyl w mieszkaniu

Mówi się, iż kuchnia jest sercem domu i rzeczywiście tak jest. To w tym miejscu koncentruje się codzienność domu. Przygotowujemy w tym miejscu jedzenie, nierzadko dzieci pod naszym nadzorem odrabiają swoje prace domowe. To tu kumuluje się spora część naszej codziennej aktywności.

łóżko
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Choć jesteśmy istotami stadnymi niekiedy pragniemy chwil samotności. Azylu w którym to my rozstrzygamy kiedy i kogo wprowadzić. To które wnętrze w naszym domu będzie spełniać tę rolę zależy od prywatnego charakteru i niekiedy i okoliczności. Dla przykładu dla faceta może to być garaż – miejsce gdzie wskutek pracy może zminimalizować stres. Dla kobiety może to być ogród gdzie w pokrewny sposób możliwe jest osłabianie stresu.

Wiadomo inaczej ma się kwestia jeżeli na azyl spojrzymy jako na miejsce gdzie możemy spełniać potrzebę bliskości. W takim przypadku bez wątpienia pierwszym miejscem które przychodzi na myśl jest sypialnia. Wystrój takiego miejsca jest zadaniem nieco trudnym – kliknij w link (kliknij w link). Sypialnia musi bowiem pełnić 2 role: praktycznego miejsca do spania oraz jednocześnie kreować unikalną atmosferę integrującą potrzeby często 2 osobowości. Tak więc aranżacja powinna być jak nigdzie indziej w domu konsekwencją ustępstw tak, by nasz towarzysz życia i my sami czuli się komfortowo.

łóżko
Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Prawdopodobnie spora liczba osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że jednym z bardzo istotnych elementów alkowy jest łóżko. Winno ono mieć kilka cech; po pierwsze powinno być ono dostosowane do ról które ma pełnić – inne będzie łóżko do sypialni singla, a inne do sypialni małżeńskiej. Oczywiste jest iż pierwszym czynnikiem który weźmiemy pod rozwagę jest rozmiar łóżka. Myślę że do wspólnej sypialni najbardziej odpowiednie będą łóżka 180×200. Są one tak ogromne, iż komfortowo użytkować je mogą dwie osoby.

W sprzedaży osiągalnych jest dużo odmian łóżek. W dzisiejszych czasach bardzo atrakcyjne są łóżka sosnowe. Drewno sosnowe jest wdzięcznym materiałem, identycznie dobrze wygląda materiał ten nie wykończony jak i wygładzony urządzeniami stolarskimi. Sosnowe łóżka 180×200 (łóżka 180×200) nadadzą sypialni w sznyt skandynawski. Bez wątpliwości najlepiej jeśli nasze łóżeczko będzie wyposażone w siennik ze sprężynami, albowiem wówczas całe łóżko będzie trwalsze. Właściwie w sypialni nie powinno być zbyt dużo elementów by nic nie rozpraszało nas.