oświetlenie

Inteligentny dom na miarę nowych czasów

Żyjemy w czasach, w których technologia wywiera coraz większy wpływ na naszą codzienność. Jest obecna w niemal każdym aspekcie naszych aktywności. Dzięki technice mamy możliwość komunikować się w niezwykle łatwy sposób, korzystać z wyjątkowo skomplikowanych systemów rozrywki jak i wykonywać zaplanowaną pracę w wysoko produktywny sposób.Bez cienia wątpliwości, technologia bardzo ułatwia nam życie.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiony temat, poznaj ten link, gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Pogłęb swoją wiedzę.

Jednym z ostatnich trendów, w jakich dużą rolę odgrywają właśnie nowe zdobycze technologiczne są systemy inteligentne (Czytaj dalej). Ogólnie rzecz biorąc, są to systemy działające w czasie rzeczywistym w jakich komputer z dostępem do Internetu gromadzi oraz bada dane jak i komunikuje się z innymi urządzeniami wykonującymi określone zadania. Systemy – www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-przewietrzania-230vac/35/cp-03-centrala-przewietrzania-23 – te obejmują również takie tematy jak bezpieczeństwo, łączność, zdolność do adaptacji po analizie zdobytych informacji oraz monitoring jak i zarządzanie. Chociaż możemy w ogóle nie zdawać sobie z tego sprawy, to systemy inteligentne otaczają nas niemal wszędzie, stwarzając nowe okazje dla przemysłu, biznesu oraz dla zwyczajnych aktywności użytkowników. Można je spotkać prawie wszędzie: w branży motoryzacyjnej, lotniczej, przemyśle obronnym, ochronie zdrowia, łączności czy też w elektronice użytku codziennego czyli na przykład w układach które mają za zadanie sterowanie oświetleniem oraz wielu wielu innych.

Czytaj dalej o sterowaniu oświetleniem

Systemy inteligentne mogą odgrywać znaczącą role przy budowie tak zwanych inteligentnych mieszkań. Zbiór czujników połączony w konkretnym układzie sterowanym poprzez główny komputer umożliwia sporą ilość użytecznych rozwiązań. Jesteśmy w stanie dla przykładu na odległość za pomocą smartfona z dostępem do sieci sterować roletami okiennymi bądź też ustawiać odpowiednią temperaturę zanim pojawimy się w domu. Takie rozwiązanie ułatwia systemy inteligentne umożliwiają także sterowanie oświetleniem czy też monitorowanie naszego mieszkania podczas naszej nieobecności. Jest to szczególnie przydatne jeżeli myślimy o bezpieczeństwie naszego mieszkania. Na przykład system jest w stanie wysłać wiadomość z alarmem gdy zostanie wypatrzona niepożądana osoba w naszym apartamencie w trakcie naszej nieobecności.

Niezwykle dobrą funkcją może być także to, iż system wykona telefon do straży pożarnej w przypadku wyczucia dymu w domu. Możliwości jak i perspektyw zastosowania takich funkcjonalności jest niemal niezliczona ilość. Jedyne co może nas ograniczać, to ludzka wyobraźnia.