tableau - mieszkanie

Smak orientu w twojej łazience

Świat, co nas otacza jest coraz bardziej nowoczesny. Posiadamy do dyspozycji najlepszej jakości telefony oraz laptopy, prowadzimy auta na prąd. Jednak w dekoracji wnętrz nadal widać, że sporo osób cierpi na postmodernistyczną nostalgię.

Jeśli chcesz w swojej łazience stworzyć atmosferę niczym w tureckiej łaźni, mamy na to sposób.
Wówczas najważniejszym czynnikiem będzie bez wątpienia mozaika kamienna. Jest to rozwiązanie trochę mocniej kosztowne niż zakup kafelek, jednak wspaniały efekt jest pewny. Możemy zamówić sobie dowolną kompozycję, bowiem projekty produkowane są indywidualnie. Dlatego tutaj będziemy mieli wielkie pole do popisu. Mozaika kamienna idealnie odda wybrany styl orientu, który chcemy otrzymać – bizantyjski, hinduski czy arabski – zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie. Do tego wolnostojąca, złocona wanna i nic poza tym na posadce nie będzie nam potrzebne. Może poza paroma kwiatkami liściastymi, które stronią od słońca oraz uwielbiają parę wodną.
Przy tak stworzonej podłodze, pozostaje nam jedynie nałożyć płytki ścienne, odpowiednio dopasowane do mozaiki. Jeśli wybraliśmy intensywny wzór na posadce, powierzchnie ścian słuszniej będzie pokryć stonowanym kolorem, żeby uniknąć przesady. Konieczne jednak będzie powieszenie jakiegoś interesującego malunku, w złoconej ramie. Wówczas, nasze płytki ścienne będą właściwie zaakcentowane – odnajdź na Pamiętajmy także o lustrze, które w orientalnej aranżacji pełni bardzo ważną rolę. Dodatkowo, przy typowaniu mebli, możemy postawić na ciemniejsze drewno, które wtopi się w tło.
tableau - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracja łazienki od podstaw to całkiem dobra zabawa, jeśli tylko wiemy, w którejj stylistyce chcemy ją wykonać.

Obecnie do łask powrócił styl egzotyczny, pełen blichtru, który jest bardzo często wykorzystywany przez wielu ludzi. Jeżeli chcesz wykorzystać go w swej łazience, koniecznie zakup mozaikę kamienna na podłogę.