Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Sklep z łóżkami

Sklepy meblowe nierzadko specjalizują się w konkretnym rodzaju akcesoriów. Na tej zasadzie na terenie całego kraju utworzono mnóstwo placówek z akcesoriami do salonu, do kuchni czy do pomieszczeń sypialnych. Te ostatnie, oprócz stolików nocnych, szafek i komód, posiadają bardzo bogatą ofertę łóżek i materaców. Wybór właściwej ramy łóżka i właściwego materaca to bardzo istotna czynność. Różnią się one bardzo znacznie, a rozpiętość kosztów także bywa duża. Sprzedawane są zarówno łóżka ze stali, sklejki ale i z egzotycznych i pięknie zdobionych odmian drewna egzotycznego. W jaki sposób więc wybrać dobre łóżko?

Wybór idealnej ramyDo wspólnej sypialni, co raczej oczywiste, najlepiej kupić łóżko podwójne. Podczas kupna powinno się zwrócić uwagę na trwałość ramy łóżka. Nie jest wskazane wybieranie ram z niedrogich tworzyw drewnopochodnych. Nie każdemu może też pasować zimna, metalowa rama. Najchętniej kupowaną ramą jest więc rama z drewna.
łóżka
Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Zależnie od wykorzystanego typu drewna, koszty mogą wahać się od tysiąca pięciuset złotych do nawet pięciu tysięcy złotych. Górna granica bywa większa, gdy decyzja pada na łóżko zdobione rzeźbieniami. Łóżka podwójne potrzebują odpowiednio szerszego materaca, który również bywa odpowiednio droższy. Nie należy więc zapominać o tym, obmyślając kupno łóżka. Materace, w zależności od poziomu twardości, użytego materiału i wierzchniej warstwy mogą być równie kosztowne, co ramy (sprawdź oprawy obrazów). Niejednokrotnie można zobaczy bowiem modele za ponad tysiąc złotych. Przed dokonaniem wyboru dobrze jest wybrać się do sklepu i wypróbować materac wraz ze współmałżonkiem.

Do pokoju dziecinnego
Wszyscy najmłodsi marzą o łóżku piętrowym. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli posiada się tylko jedną pociechę. Producenci łóżek dziecięcych zaprojektowali niezwykle funkcjonalny produkt, jakim jest łóżko piętrowe z biurkiem. Pozwala to zaoszczędzić rozległej przestrzeni w pokoju dziecięcym . W tego rodzaju łóżku pojedyncze miejsce do spania znajduje się u góry, natomiast na dole mieści się biurko, gdzie dziecko może odrabiać lekcje. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala więc połączyć radość ze snu na łóżku piętrowym, z praktycznymi zastosowaniami, jakie daje biurko.