architekt

Sklep dla architektów

Fach architekta i architekta wnętrz jest niezwykle wymagający. Nie dość, że taki człowiek powinien wziąć pod uwagę w swoich projektach gusta klientów, to jeszcze musi zachować niezwykle restrykcyjne standardy związane z bezpieczeństwem. Oczywiście, dla każdego kto planuje budowę domu współpraca z architektem to oczywista sprawa. Owszem, możemy znaleźć gotowy projekt domu, lecz obecnie chyba każdy z nas chce aby dom był unikalny i dostosowany do naszych potrzeb i gustu.

Drogi zawód

Zwykły człowiek, który do tej pory nie miał do czynienia z żadnym przedstawicielem tego zawodu, często nie wie jak ciężka jest to praca. Młodzi ludzie decydujący się na studiowanie na architekturze też zazwyczaj nie wiedzą, jak ogromna konkurencja jest wśród architektów i jak niezwykle wymagający i kosztowny to zawód.

Właśnie tak, drogi. Nawet Standardowe wyposażenie jak choćby stół kreślarski, właściwa albo (więcej na tej stronie), różnego rodzaju linijki, skalówki, krzywiki i wiele innych przedmiotów, którymi szeregowy zjadacz chleba nie umiałby się posłużyć, to wydatek około tysiąca złotych. I to jedynie na start. Wiadomo, że kalkę kreślarską, ołówki, tusze, pisaki i inne tego rodzaju przedmioty nabywa się często, bo po prostu się ich bez przerwy używa. Wystarczy znaleźć jakiś sklep dla architektów i rzucić okiem na ceny, żeby zdać sobie sprawę z kosztów. Architekt powinien też mieć doskonałe rozeznanie w kwestii producentów urządzeń i akcesoriów do mieszkań. W końcu ma służyć dobrą radą.

architekci wnętrz współpraca
Autor: digital cat
Źródło: http://www.flickr.com

Wielkie pieniądze? Niekoniecznie

Naturalnie, nie ma pewności, że praca włożona w projekt będzie opłacalny. Architekci często biorą udział w konkursach, a wiadomo, że zwycięski projekt może być tylko jeden. Nikt nie płaci im za wysiłek włożony w przygotowania do konkursu.

W społeczeństwie krąży przekonanie, że (na przykład architekci Katowice) zarabiają wielkie pieniądze. Naturalnie, bywa tak – kiedy nasz projekt wygrywa duży konkurs. Czasem potrzeba jedynie parę wygranych w roku, by mieć zapewniony byt na cały rok. Jednak zazwyczaj się tak nie dzieje.

To jest powód dla którego mnóstwo architektów zaczęło się zajmować także projektowaniem wnętrz. Trzeba jedynie wyszukać w internecie hasło „architekci wnętrz”, by znaleźć całe mnóstwo ofert. Jest to dla nich jakiś sposób na stosunkowo stałe dochody. Szczególnie dziś, gdy tego rodzaju usługi zyskują na popularności.