salon

Salon – jakie meble z pewnością muszą się w nim znaleźć?

Jedną z kluczowych kwestii w czasie urządzania wnętrz naszego mieszkania jest bez wątpienia dobór pasujących mebli. To one kształtują styl; i charakter całego wnętrza. Szczególnie tyczy się to salonu.

Meble do pokoju dziennego – zalecamy tą stronę -, w zależności od koloru, będą rzutowały na wybrany kolor ścian w całym pomieszczeniu oraz użyte dodatki. Meble do pokoju dziennego oraz krzesła do jadalni w jasnym odcieniu z całą pewnością przypadną do gustu osobom doceniającym przestrzeń oraz lubiącym dużo światła. Natomiast osoby lubiące klasykę oraz tradycję bez wątpienia muszą zakupić ciemniejsze meble do pokoju dziennego. Tak samo osoby te powinny wybrać ciemne krzesła do jadalni, które dodadzą całemu pomieszczeniu stylowej elegancji. W czasie urządzania salonu trzeba pamiętać, że meble można dobierać zgodnie z zasadą podobieństwa do podłogi. Co oznacza to w praktyce?
salon
Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Meble w jasnych kolorach wykorzystujemy do jasnego tła (czyli ścian i podłóg), ciemne z kolei do tła naprawdę ciemnego. Przy takich zestawieniach trzeba pamiętać, aby wnętrze w jasnych barwach nie stało się zbyt monotonne, ciemne natomiast może zostać wizualnie zmniejszone i stać się nudne. Jeżeli zaś krzesła do jadalni czy salonu oraz meble do pokoju dziennego zestawimy na zasadzie kontrastu do koloru ścian i podłogi, czyli zestawimy ze sobą meble w jasnym kolorze i ciemne ściany (lub odwrotnie), meble staną się ciekawym, mocnym kolorystycznie akcentem w danym pomieszczeniu.

Urządzając salon, powinno się jednak wiedzieć, że przesada oraz nadmiar akcentów spowodują, że pomieszczenie nie będzie wyglądało estetycznie, a wręcz może stać się drażniące. W związku z tym korzystniej postawić na meble w zbliżonej gamie barw lub na jeden mocny akcent barwny w pokoju dziennym (odnośnik). Kontrast możemy uzyskać również poprzez zastosowanie różniących się między sobą faktur lub różnorodnych dekoracji ścian. Mogą to być między innymi tapety, cegły czy nawet elementy wykonane z kamienia. W czasie urządzania wnętrza pamiętajmy o tym, aby salon stał się przede wszystkim miejscem miłym dla domowników. Zdecydujmy się więc na lubiane przez domowników kolory oraz komfortowe krzesła do jadalni. W efekcie pomieszczenie będzie komfortowe i przypadnie do gustu tym, którzy będą z niego korzystać.