Bezpieczna skrzynia

Rodzaje fototapet

Kupując fototapetę wybierasz nie jedynie wzór, lecz także typ podłoża, na którym będzie wydrukowana. W zależności od podłoża fototapeta ma różną cenę a także właściwości.

Bezpieczna skrzynia
Autor: Effective Public Relations
Źródło: Effective Public Relations
zobacz to
Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Czy korzystniej zakupić fototapetę foliową, winylową czy lateksową? Niżej znajdziesz parę rad które pomogą ci podjąć należytą decyzję.
Najtańsza jak też najbardziej popularna jest fototapeta foliowa, a więc wydruk na samoprzylepnej folii. Przywodzi ona na myśl ona naklejkę ścienną. Jakość fototapety foliowej zależna jest od wyboru farby drukarskiej i folii, toteż powinniśmy wybrać takiego dostawcę, jaki troszczy się o dużą jakość swego produktu. Foliową fototapetę stosuje się do naklejania na równe powierzchnie. Najlepiej nadaje się do przylepiania na meblach, drzwiach i szybach, lecz często stosowana jest też do dekoracji ścian. Nie naklejaj jej na nierównej powierzchni, ani w miejscu narażonym na dotyk. Za każdym razem foliową fototapetę laminowaną, chyba, że zamyślasz umieścić ją pod szybą.
Lateksowa fototapeta. Jej baza to zwykle syntetyczny papier z domieszką lateksu. Umożliwia ścianie oddychać. Po takim wzmocnieniu możesz ją stosować w każdym pomieszczeniu. Jest trwalsza od foliowej fototapety i możesz ją delikatnie zmywać. Jest optymalnym wyborem do dekoracji ściany w salonie, albo sypialni.
Winylowa fototapeta. Oznacza w większości wypadków bazę z flizeliny z dodatkiem winylu. Podkład ten jest cięższy, grubszy oraz nieprzepuszczalny.

Najbardziej trwały, ale również droższy i trudniejszy w montażu. Jego atutem jest możliwość wielokrotnego mycia. W dużym salonie idealnie sprawdzą się fototapety panoramiczne.