Narzędzia budowlane

Remont domu – zatrudnij fachowców

Każdy z nas remontuje mieszkanie lub dom tylko raz na kilka lat, a i tak jest to dla nas spore wyznanie. Jeśli nasz mąż lub chłopak lubi majsterkować (a o takich mężczyzn coraz trudniej), mamy tę pewność, że własnymi siłami pomalujemy mieszkanie. Gorzej, jeśli np. wprowadzamy się do nowego mieszkania i czeka nas kafelkowanie ścian i posadzek, montaż drzwi czy układanie paneli. Podobne rewolucje czekają nas przy generalnym remoncie łazienki lub kuchni, albo jeśli w naszym leciwym mieszkaniu chcemy zrobić gładzie na ścianach. Zamiast pieklić się na naszego mężczyznę, że nie jest skrzyżowaniem Adama Słodowego z polskim hydraulikiem z reklamy, zdajmy się na fachowców. Tylko jak wyszukać ekipę remontową, która będzie solidna i niedroga?

Narzędzia budowlane
Autor: geishaboy500
Źródło: www.flickr.com

Jeśli mieszkamy w dużym mieście, bez trudu znajdziemy wiele firm, którym możemy powierzyć remont domu czy mieszkania. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę „usługi remontowe Białystok”, a już mamy listę firm które możemy dalej sprawdzać. Są to zarówno małe jedno- lub kilkuosobowe firmy, zajmujące się typowym wykończeniem mieszkań, ich remontami czy malowaniem, jak i całkiem spore firmy oddające mieszkania „pod klucz” – jak wykończyć wnętrze. W ofercie tych firm możemy znaleźć wykonywanie gładzi gipsowych, malowanie i tapetowanie, wykonywanie tynków strukturalnych, ocieplanie ścian przez tynk zewnętrzny, wylewki podłogowe, montaż podłóg drewnianych i układanie paneli, układanie gresu, a także kafelkowanie.

Wiele firm remontowych oprócz podstawowych, wymienionych wyżej prac remontowych jak instalacje elektryczne Białystok posiada szerszą ofertę i wykonuje także instalacje elektryczne i sanitarne. Może to być na przykład wykonanie punktów instalacyjnych, instalacji centralnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, a także montaż kuchenek gazowych i elektrycznych. Firmom możemy także zlecić prace w zakresie stolarki budowlanej. W zakres robót wchodzi najczęściej montaż drzwi i okien, wykonanie schodów, a także mebli kuchennych i innych na zamówienie.Koniecznie odwiedź tą stronę: remont z firmą z Wrocławia i dowiedz się więcej.

Wybierając firmę, której powierzymy remont naszego domu, nie kierujmy się tylko najniższą ceną oferowaną przez firmę. Warto skorzystać z fachowców polecanych przez znajomych, którzy byli zadowoleni z wykonanych przez nich prac lub zweryfikować ich solidność na forach internetowych. Zwracajmy jednak uwagę, czy wpisy te są autentyczne, a nie pisane przez sprytnych marketingowców. Poprośmy szefa ekipy, by pokazał nam swoje realizacje, a potem omówmy z nim zakres prac w naszym mieszkaniu i poprośmy o wycenę. Koniecznie spiszmy z nim profesjonalną umowę, zanim powierzymy mu nasze mieszkanie.