plafon kryształki

Radzimy, które światło wziąć do domu. Zajrzyj!

Niewiele osób ma świadomość, jak znaczącą funkcję w pomieszczeniu odgrywa światło. Za jego pomocą można lokalowi nadać odpowiedni charakter. Znaczenie ma nie tylko odcień promieni, jego nasycenie i zakres padania.

plafon kryształki
Źródło: http://www.sxc.hu
Istotne jest także, skądże ono pada.
Teraz szeroką popularnością mogą się pochwalić oprawy LED, montowane w podwieszanym suficie lub na ruchomych ramach. Nie znamionuje to jednak, iż w wyższym stopniu tradycyjne lampy pokojowe wiszące straciły na aktualności. Na odwrót – w nich również można zamontować diody LED, a w licznych sytuacjach są o wiele bardziej atrakcyjne estetycznie. Przykładowo lampy z abażurami, chociaż poniektórym sprzęgają się z mieszkaniem babci, są w dalszym ciągu często wybierane, zwłaszcza do rustykalnie urządzanych gabinetów bądź pokojów wypoczynkowych. Jeżeli komponujemy wnętrze w stylu nowoczesnym, świetnie sprawdzą się lampy z ascetycznymi kloszami z przydymionego szkła.
Innym intrygującym pomysłem, wyjątkowo do nowoczesnego pokoju, są lampy (zobacz lampy stojące do salonu) w kształcie plafonu.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu materac magnat i oglądaj do woli następne fachowe wątki.

Leżą one wysoko przy suficie i prezentują się często jak jego część. Coraz częściej są dekorowane gustownie rozmaitymi detalami. Na przykład osnuwające plafon kryształki poza tym, że kapitalnie wyglądają, pozwalają też nieco zdekoncentrować światło i wyprojektować na sklepienie tudzież ściany malutkie wzorki, powstające z przenikania światła przez ich kompozycję. Warto zobaczyć taki wynik na żywo.

Wyłącznym minusem potrafi być czyszczenie, bo jak wszelka lampa, także takie dekoracje przy plafonie zbierają trochę zanieczyszczeń. Nie trzeba się tym jednakże dręczyć zanadto. Efekt, jaki otrzymamy, jest nie do przecenienia.