Serwisy kawowe

Porcelany do kawy

Nie ma nic bardziej szykownego od klasycznej porcelany. Odkąd została odkryta wsiódmym wieku przez naród chiński, jej metoda produkcji ulegał wielu przemianom i udoskonaleniom. Całe wieki trafiała na stoły ludzi rozmaitych epok, stając się synonimem luksusu. Dziś jest już zdecydowanie bardziej dostępna, niemniej jednak bezustannie widzimy ją, jako wytworny dodatek, towarzyszący nam w zwyczajnym życiu.

Serwisy kawowe
Źródło: garneczki.pl

Nic dziwnego, że porcelanowy serwis do kawy to bezczasowy i nieustannie jeden z najczęściej wybieranych pomysłów na podarunek na wyjątkowe uroczystości – takie jak zawarcie związku małżeńskiego, rocznice i jubileusze. Gustowną klasę serwisów uwydatnia w języku polskim drugie określenie, nierzadko wykorzystywane do ich nazwania – garnitury do kawy.

Podstawową częścią serwisu są oczywiście urocze filiżanki (zobacz przykłady tutaj: link) do kawy – czy to w tradycyjnym, okrągłym kształcie, czy też bardziej nowoczesnym, na przykład kwadratowym lub o fikuśnie ściętych krawędziach. Rozmaity wybór panuje też wśród osiągalnych rodzajów wzorniczych. Sporo legendarnych wzorów, które od lat królują na uroczystych spotkaniach na polskich stołach, pochodzi z oferty znanej już marki Porcelana (zobacz: carmani porcelana) Chodzież S.A. Linie takie jak Iwona czy Kamelia znane są wszystkim ceniącym atrakcyjność porcelany i nadal non stop odnajdują nowych użytkowników. Legendarne fasony, rozkoszne reliefy, ozdoby z różyczkami czy subtelnymi, złotymi paskami niekoniecznie oczarują jednakże fanów nowatorskiego designu. Dla nich rozmaite marki przygotowują serwisy kawowe (śliczne serwisy kawowe) z bardziej aktualnymi motywami, żywszymi kolorami i o oryginalnej linii. Dużą popularnością cieszą się propozycje takich marek jak Gambini Studio, Ambition czy Duo. Coraz większą uznanie pozyskują również zestawy przeznaczone do mocnego, pachnącego espresso rodem z Włoch. Na serwis kawowy do espresso z reguły składają się tylko malutkie, nisko pojemnościowe filiżanki ze spodkami.

Kupując upominek zazwyczaj decydujemy się na typowy serwis 12-osobowy. Kiedy zapraszamy rodzinę albo znajomych na kawę w niedzielne popołudnie albo przy innej okazji, mamy zamiar ugościć ich jak najlepiej, podając specjalnie upieczone ciasto i wonną kawę. Wówczas szczególnie przydają się właśnie serwisy z większą ilością części. Konieczne są nam również talerzyki deserowe, na których świetnie będzie się przedstawiać skrupulatnie przystrojone wypieki. Zastawa idealnie się reprezentuje w naszej jadalni, gdy posiada inne, dopasowane do siebie naczynia. Zachowanie spójnego stylu dobrze świadczy o dobrym smaku gospodarzy.

Interesuje Cię, co to są autorskie źródła (http://reling.pl/pl/c/Kosze-do-segregacji-smieci/53)? Jeżeli tak, to musisz wejść w wskazany link i tam przeczytasz dużo interesujących informacji na ten temat.

Do wielu filiżanek i talerzyków można prosto dopasować inne elementy, najwygodniejszy pozostaje jednakże pełen garnitur do kawy.

Nie jednie duże zestawy mają dodatkowe naczynia, także serwis kawowy na 6 osób może być wieloelementowy. W skład serwisów wchodzą również dodatkowe elementy – niebywale niezbędny, pojemny dzbanek do kawy, który umożliwi nam napełnić filiżanki wszystkich gości wonnym naparem. Do kompletu przyda się nam także pasująca cukiernica, dzbanek do śmietany (inaczej mlecznik), a kawałeczek tortu elegancko przełożymy z patery na talerzyki przy zastosowaniu łopatki do ciast, o której nie powinnyśmy zapomnieć dla osiągnięcia najelegantszego efektu przy stole.