Lekkie i odświeżające aranżacje

Pomysły na upiększenie okien w czasie Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to okres, gdy staramy się, aby nasz dom był pięknie udekorowany. Dzięki kilku przedmiotom sprawimy, że wnętrza zaczerpną wyjątkowego klimatu. Oprócz ozdobionej choinki, stroików, kadzidełek o zimowym aromacie czy lampek, warto przemyśleć także dekorację okien.

Lekkie i odświeżające aranżacje
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Dekoracja okna może przenieść odrobinę bożonarodzeniowego klimatu na zewnątrz.

Zerknij na stronę i prześledź wpis (http://www.cocolando.pl/kategoria-produktu/zapachy-do-domu/paleczki-zapachowe/), który niewątpliwie totalnie Cię wciągnie, ponieważ informacje tam zawarte, przykuwają uwagę.

W dodatku dopełni pozostałe ozdoby. Jak udekorować okno? Najprostszym rozwiązaniem jest wywieszenie lampek choinkowych. Dobieramy odpowiednią długość czy kolor i układamy w wymyślony przez siebie sposób. Jeśli jednak jesteśmy zadania, że jest to sposób nazbyt banalne i szukamy czegoś oryginalnego należałoby obudzić swoją fantazję i wymyślić coś unikatowego. Perfekcyjne rozwiązanie to ciekawa zawieszka, którą zawieszamy w oknie. Elegancji doda bombka zamocowana przy pomocy wstążki. Wyśmienicie komponuje się tu czerwień z zielenią, granat z bielą, lecz także każde połączenie pasujące do mieszczących się we wnętrzu dekoracji. Oprócz tego możemy przypomnieć sobie nasze dzieciństwo i wyciąć białe płatki śniegu. Stanie się to doskonałą

Świateczna gwiazdka
Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą. Dodatkowo do zabawy świetnie jest wciągnąć dzieci. Jest to bardzo dobry sposób wspólnego spędzania czasu. Z maluszkami można także – kliknij i sprawdź – zdobić dom za pomocą śniegu w sprayu. Jest dobrze zmywalny, nie ma problemu z poprawianiem wzorów. Można tworzyć je samodzielnie lub korzystając gotowe szablony. Śnieg w sprayu to również świetne rozwiązanie, kiedy na zewnątrz nie ma prawdziwego puchu. Wróćmy do zawieszek. Zawieszka to niebanalna dekoracja okna. Naprawdę ciekawie prezentują się ozdoby zrobione z jadalnych elementów. Dobrą propozycją jest złączenie suszonych plasterków pomarańczy.

Więcej na ten temat –

Dzienne światło sprawi, że będą niczym witraż. Perfekcyjne będą także własnej roboty pierniczki. Warto wspomnieć, że ta dekoracja okna przepysznie pachnie! Ciekawym sposobem jest malowanie okien mydłem. Taką dekorację również niezwykle łatwo się zmywa. Atmosfera Bożego Narodzenia może być zwiększana ciekawą dekoracją mieszkania – odnośnik. Należy pamiętać także o oknach, które – doskonale upiększone – dodadzą blasku wszystkim innym ozdobom.