kinkiet

Pokój naszego malucha powinien być cudowny – wyrażać jego zainteresowania oraz wywoływać radość na jego buzi

Urządzanie pokoju dla dziecka jest szalenie trudnym przedsięwzięciem. Jesteśmy zmuszeni zadecydować o wielu sprawach, które tyczą się drobiazgów.

I oczywiście efekt powinien najbardziej podobać się naszemu dziecku.
fototapety dla dzieci
Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
kinkiet
Autor: Ariston
Pierwszą oraz chyba najistotniejszą kwestią jest to czy urządzamy pokój dla córki czy dla syna. To już powinno postawić przed nami pewne wytyczne. Jeżeli pokój ma być przeznaczony dla córki, to mamy możliwość wprowadzić tam drobne motywy beżu oraz pluszowych zabawek. Dziewczynki kochają miłe detale. Jeżeli pokój ma należeć do syna, to musi wyrażać bardziej męskie zajęcia – zapewne te związane z piłkarzami albo komiksami. Należy pomyśleć również o dobrze dobranych firankach oraz dywanie. Dodatkowo, musimy także pomyśleć o ozdobieniu ścian.
pufy
Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Należy pomyśleć nad tym czy nie lepiej może zrezygnować z wieszania tendencyjnych obrazków na ścianie na rzecz fototapety, która zajmie całą ścianę i z pewnością będzie wywoływać zachwyt u naszego dziecka i jego znajomych, którzy będą u nas gościć. Fototapety dla dzieci są bardzo kolorowe oraz wesołe. Mamy możliwość wytypować motyw ukochanych bohaterów z bajek lub kreskówek. Odcienie są pastelowe oraz nie wywołują smutku. Nasza kruszyna na pewno będzie szczęśliwa, kiedy będzie mogła się pochwalić nową aranżacją swego pokoju.

Wybierając fototapetę do pokoju dziecka, nie zapominajmy, że powinna być ona dobrana do wieku oraz płci malucha. Powinna również wyrażać jego zainteresowania.